24.1 C
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Przegrana lidera Konferencji Wschodniej ligi NBA Cleveland Cavaliers

Lider Konferencji Wschodniej ligi NBA Cleveland Cavaliers przegrali u siebie z Houston Rockets 100:106. Wicemistrzowie ligi doznali 22. porażki w tym sezonie.
Przerwana została passa koszykarzy Oklahoma City Thunder, którzy wygrali osiem ostatnich spotkań, a minionej nocy ulegli na wyjeździe Detroit Pistons 82:88.
67. zwycięstwo w sezonie odnieśli Golden State Warriors. Obrońcy tytułu pokonali u siebie Washington Wizards 102:94. Środkowy Wizards Marcin Gortat spędził na parkiecie 25 minut, zdobył 9 punktów i miał 10 zbiórek. Najskuteczniejszy był lider obrońców tytułu Stephen Curry, który rzucił 26 punktów. Warriors walczą o pobicie rekordu zwycięstw w sezonie zasadniczym. Zespół z Oakland na osiem meczów przed końcem tej fazy ma bilans 67-7. Najlepszy wynik należy do Chicago Bulls, którzy w 1996 roku ukończyli sezon zasadniczy z bilansem 72-10.
W innych spotkaniach minionej nocy Orlando Magic pokonali Brooklyn Nets 139:105, Indiana Pacers przegrali z Chicago Bulls 96:98, a Philadelphia 76ers ulegli Charlotte Hornets 85:100.
Liderem Konferencji Zachodniej pozostaje drużyna Golden State Warriors (67-7), która wyprzedza San Antonio Spurs (62-12) i Oklahoma City Thunder (52-23). Na Wschodzie prowadzą Cleveland Cavaliers (52-22), przed Toronto Raptors (49-24) i Atlanta Hawks (45-30). Na 10. miejsce spadli Washington Wizards Marcina Gortata. Awans do fazy play-off wywalczy po osiem drużyn z dwóch konferencji.