Przedwyborcze zmagania na Podkarpaciu

Przedwyborcze zmagania na Podkarpaciu

PiS podało nazwiska kandydatów do Senatu. W okręgu rzeszowskim prezydent Tadeusz Ferenc zmierzy się z rektorem Aleksandrem Bobko.

Obecny rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego wystartuje do Senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 56, który obejmuje powiaty rzeszowski i łańcucki oraz Rzeszów. Powalczy tu z prezydentem Rzeszowa. W okręgu nr 55, który obejmuje powiat dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, liderem PiS na liście został obecny senator Zdzisław Pupa.

Senator Janina Sagatowska startuje w okręgu nr 54, który obejmuje powiat leżajski, niżański, stalowowolski, tarnobrzeski i Tarnobrzeg. Jej przeciwniczką będzie m.in. radna wojewódzka Lidia Błądek, która ma poparcie PSL. Dużym zaskoczeniem jest brak na liście PiS w okręgu rzeszowskim obecnego senatora Kazimierza Jaworskiego z Polski Razem Jarosława Gowina.

– Nie wiedziałem o tym – powiedział senator Jaworski. – Muszę to sprawdzić. Proszę zadzwonić za godzinę – dodał. Niestety, po godzinie senator telefonu nie odbierał. W wyborach do Senatu Polskie Stronnictwo Ludowe wystawia kandydatów w trzech okręgach. Liderami są: Stanisław Bartman (okręg 56), Zbi- gniew Sanocki (okręg 57) i Alicja Zając (okręg 58). Nadal nie znamy nazwisk kandydatów PiS w wyborach do Sejmu.

Władysław Ortyl, pełnomocnik PiS w okręgu rzeszowskim, miał je przedstawić wczoraj, ale do czasu zamknięcia tego wydania gazety tego nie zrobił. PO przedstawiła listę kandydatów do Sejmu z okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskiego. Pierwsza trójka to: poseł Krystyna Skowrońska, Zdzisław Gawlik i Jolanta Kaźmierczak, a listę zamyka Teresa Kubas–Hul (30. miejsce), radna wojewódzka. List nie przedstawił jeszcze SLD, Paweł Kukiz i Ryszard Petru.COMMENTS

WORDPRESS: 0