9.8 C
Chicago
czwartek, 28 marca, 2024

Protest służb mundurowych. „Takich protestów nie było kiedy masowo zamykano posterunki policji, nie podwyższano wynagrodzeń…”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Joachim Brudziński powiedział, że porozumienie z funkcjonariuszami służb mundurowych było gotowe w czerwcu. Minister spraw wewnętrznych i administracji mówił w „Sygnałach Dnia”, że decyzja o dzisiejszym proteście służby mundurowych, zapadła po wstępnym porozumieniu resortu ze związkami zawodowymi.

„To porozumienie mogło być podpisane w czerwcu. Pan przewodniczący Jankowski przyszedł zapytać, czy jestem gotowy podpisać porozumienie. Powiedziałem: tak panie przewodniczący, jestem gotowy. Jesteśmy po rozmowie z departamentem budżetu. Możemy siadać do stołu i podpisywać. Pan przewodniczący wyszedł, skonsultował się ze swoimi partnerami, po czym ogłosił protest. Pan przewodniczący i inni przewodniczący pozostałych służb mundurowych przyszli, usłyszeli ode mnie te propozycje, o których w tej chwili mówimy. Powiedzieli: jutro damy odpowiedź. Wydaje się, że to idzie w dobrym kierunku. Po czym wróciła do mnie odpowiedź: nie, 2 października demonstracja” – powiedział minister.

Manifestacja przedstawicieli służb mundurowych ma rozpocząć się w południe w Warszawie.

Joachim Brudziński podkreślił, że funkcjonariusze mają prawo do protestów. Wyraził nadzieję, że manifestacja przebiegnie spokojnie. „Będą dzisiaj demonstrować ci, którzy na ogół zabezpieczają demonstracje innych obywateli, mam nadzieję, że będzie to poglądowa lekcja, jak mogą wyglądać demonstracje w sposób zgodny z prawem, pokojowy, bez próby demolowania, czy naruszania porządku publicznego, jak niestety ma to czasami miejsce przy okazji protestów innych grup społecznych” – powiedział Joachim Brudziński.

O zaniechanie manifestacji zaapelował w Polskim Radiu 24 wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. W audycji powiedział, że do protestu dochodzi z powodów politycznych, a nie merytorycznych.
„Powodów dzisiaj do protestu raczej nie ma. Gdyż wtedy, kiedy masowo zamykano posterunki policji, nie podwyższano wynagrodzeń, kiedy rząd PO i PSL w zasadzie nic nie dawał służbom mundurowym, to wtedy, takiego protestu z powodów płacowych nie było” – zaznaczył wiceszef MSWiA.

Pod koniec września Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisało porozumienie ze Związkiem Zawodowym Pracowników Policji oraz z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Pracowników Policji, dotyczące zwiększenia planowanych podwyżek.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR 24/Jedynka/Wj/pp/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520