17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

„Proszę przygotować dokumenty do kontroli” – czyli kontrole w samolotach międzymiastowych w USA!!!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kontrole na lotniskach, w samolotach międzynarodowych zawsze budziły wiele kontrowersji. Zaostrzyły się one jeszcze bardziej, gdy do władzy doszedł prezydent Donald Trump. Okazuje się jednak, że kontrole pasażerów już nie dotyczą tylko osób podróżujących z krajów objętych prezydenckim zakazem, ale także pasażerów korzystających z lotów międzymiastowych w USA.

„Proszę przygotować dokumenty do kontroli” – taki tekst usłyszały osoby, które wylądowały na międzynarodowym lotnisku JFK w Nowym Jorku. Samolot firmy Delta odbywał rejs z San Francisco do Nowego Jorku. Po wylądowaniu, przy wyjściu z samolotu pojawili się agenci U.S. Customs i poprosili wszystkich pasażerów o okazanie dowodu osobistego. Zdziwienie podróżujących było ogromne.

„Podczas lotu zostaliśmy poinformowani, że każdy z nas ma przygotować „dokumenty do kontroli”. Dopiero przy czwartej informacji osoba nas informująca wyjaśniła, że chodzi o dokument ze zdjęciem. Przy wyjściu z samolotu każdy pasażer musiał okazać taki dowód, a agenci dokładnie sprawdzali dane znajdujące się na nim  i przyglądali się każdemu pasażerowi kilka razy. Ponoć szukali osoby, która jest objęta nakazem deportacji, ale nie mieli przy sobie żadnej listy czy kartki z danymi tej osoby. Oni po prostu dokładnie sprawdzali każdą osobę wysiadającą z samolotu. Każdego roku pokonuję samolotem ponad 200,000 mil i nigdy nie przydarzyła mi się podobna kontrola.”- relacjonuje jeden z pasażerów tego lotu.

Pracownicy imigracyjni wyjaśnili całe zajście nakazem deportacyjnym wydanym przez sąd wobec jednego z pasażerów, który miał w tym dniu podróżować samolotem linii Delta z San Francisco do Nowego Jorku. Poszukiwanego pasażera nie było na pokładzie.

(ms)/fot.twitter

 

 

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520