3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Prosty język w urzędach? To możliwe

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kolejna instytucja przystąpiła do inicjatywy na rzecz stosowania prostego języka urzędowego. Deklarację na rzecz prostej komunikacji w urzędach podpisał dziś Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.

W uroczystości wzięła też udział wiceminister inwestycji i rozwoju, pełnomocnika ds małych i średnich przedsiębiorstw – Andżelika Możdżanowska. Przypomniała, że pierwsze deklaracje podpisano trzy miesiące temu m.in. z resortami i partnerami społecznymi.

Podkreśliła, że prosto znaczy skutecznie. „Ważne jest, by przedsiębiorca – nasz partner nie spotykał się ze ścianą tak zwanego płaczu, kiedy otrzymuje pisma z urzędów i żeby ten język był zrozumiały, bo dla każdego przedsiębiorcy czas to pieniądz” – dodała.

Dodała, że dziś, w ramach Forum na Rzecz Prostego Języka „Prosto i kropka”, podpisano 10-tą deklarację na rzecz prostej komunikacji w urzędach. „Mamy materiały edukacyjne, wypracowane formy współpracy, instrukcje, i sami już od kilku miesięcy wprowadzamy te rozwiązania – one przynoszą dobre efekty” – powiedziała wiceminister.

Zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego Sylwia Ługowską-Bulak podkreśliła, że wprowadzanie prostej komunikacji w urzędach to jeden z tegorocznych priorytetów Instytutu. Dodała, że w tym roku zaplanowany jest cykl spotkań z samorządowcami w tej sprawie.

Wprowadzanie prostego języka urzędowego jest związane z rządowym programem Dostępność Plus oraz pakietem ustaw znanych jako Konstytucja Biznesu.

IAR K.P. /sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520