HomeNew York

Promy powróciły na Greenpoint po weekendowej kłótni o prawa do doku

Promy powróciły na Greenpoint po weekendowej kłótni o prawa do doku

Promy powróciły do Greepointu w poniedziałek, po 36 godzinnej przerwie w usługach spowodowanej utrudnieniami w dostępie do doku.

Nowy, prywatny właściciel molo w Greenpoint utrudniał dostęp do łodzi, co spowodowało 36 godzinne wstrzymanie ruchu.

Władze poinformowały o wstrzymaniu kursów za pomocą swojej aplikacji oraz na mediach społecznościowych.

NYC Ferry – “W związku z tymczasowym brakiem dostępu do molo w Greenpoint, rejsy promem do i z Greenpointu zostają wstrzymane, aż do odwołania. Będziemy informować was na bieżąco na ferry.nyc oraz za pomocą aplikacji NYC Ferry, kiedy wznowimy kursy. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i niedogodności.

Jednak nie wszyscy wiedzieli o problemach z kursowaniem. Niektórzy pasażerowie dowiedzieli się o nich… od pracownika promu krzyczącego do nich z pokładu, który nie zatrzymał się na ich przystani.

Elizabeth Adams – “@NYCferry w Greenpoint wstrzymało kursy <do odwołania> ponieważ developer sprzedał nieruchomość. Nie tak powinien działać transport publiczny.

A tutaj widać jak poinformowano o tym pasażerów dzisiaj rano: operator łodzi krzyczący do ludzi podczas gdy prom ich mija. Serio @NYCEDC?”

Zgodnie z tym co powiedział przedstawiciel EDC, firma zapewniła autobusy, aby przetransportować pasażerów na następny przystanek w Queens.

Już po południu, promy ponownie zaczęły zabierać pasażerów z Greenpoint.

EDC, która nie do końca jest firmą publiczną (za kursy tak naprawdę odpowiada prywatny podwykonawca – Hornblower) nie chce zdradzić jak wiele z doków jest tak naprawdę w prywatnych rękach i może podzielić los przystanku w Greenpoint.

Przystanek w Greenpoint od lat stanowi problem. Jest on regularnie zalewany wodą a ludzie nieraz budują tymczasowe przejścia z barier.

Miasto zainwestowało już dziesiątki milionów dolarów w system promów, który służy głównie dobrze postawionym obywatelom, którzy żyją wzdłuż bogatych nadbrzeżnych lokacji.

 

 

PS

COMMENTS