Prokuratura w Massachusetts nie będzie się skupiać na drobnych wykroczeniach dotyczących marihuany

Prokuratura w Massachusetts nie będzie się skupiać na drobnych wykroczeniach dotyczących marihuany

Prokurator ze stanu Massachusetts zapowiedział, że w egzekwowaniu prawa dotyczącego marihuany skupi się na nadprodukcji, sprzedaży osobom nieletnim i zorganizowanej przestępczości.

Massachusetts zalegalizowało marihuanę do rekreacyjnego użytku, ale jej dystrybucja nadal stanowi przestępstwo federalne. Prokurator Andrew Lelling uprzedza, że nie może uchronić mieszkańców przed reakcjami ze strony władz federalnych.

Jednocześnie Lelling podkreślił, że jego priorytetem jest walka nie z marihuaną, tylko z uzależnieniem od opioidów, które nadal co roku pochłaniają tysiące istnień na terenie Wspólnoty. Nadmienił przy tym, że nadprodukcja marihuany ze strony licencjonowanych hodowców może prowadzić do nielegalnej sprzedaży w sąsiednich stanach. Dlatego, wyjaśnił, jego biuro będzie uważnie monitorować wszelkie tego typu przypadki.

W ubiegłym tygodniu wydano pierwszą licencję na sprzedaż marihuany w Massachusetts. Wyborcy zalegalizowali marihuanę do rekreacyjnego użytku w listopadzie 2016 roku.

(jj)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0