18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Prokuratura przedłuża śledztwo w sprawie Magdaleny Żuk. Nikomu nie postawiono zarzutów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zdecydowała o przedłużeniu o trzy miesiące śledztwa w sprawie tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk. Przypomnijmy, że 27-latka zmarła 30 kwietnia w egipskim kurorcie.

Śledztwo zostało przedłużone do 31 października tego roku. Jak informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy prokuratury w Jeleniej Górze, w tej sprawie przesłuchano już ponad 100 świadków. W tej liczbie znajdują się pasażerowie podróżujący wraz z pokrzywdzoną samolotem do Egiptu, turyści zamieszkujący z nią w tym samym hotelu, osoby które widziały ją na lotnisku przed planowanym, przyspieszonym odlotem (który miał się odbyć w dniu 29 kwietnia 2017 roku), przedstawicieli biura podróży oraz inne osoby deklarujące wiedzę o przedmiotowym zdarzeniu. Przesłuchano także osoby z najbliższego otoczenia Magdaleny Żuk, w tym członków jej rodziny oraz partnera, a także przedstawicieli agencji detektywistycznych.

 

– Po uzyskaniu i przetłumaczeniu na język polski materiałów przekazanych przez egipskie organy ścigania, zwrócono się o ich uzupełnienie. Powyższe materiały są bowiem niezbędne biegłym z zakresu medycyny sądowej do wydania kompleksowej opinii sądowo-lekarskiej dotyczącej mechanizmu i przyczyn zgonu Magdaleny Ż., uwzględniającej wszystkie przeprowadzone w toku śledztwa badania. Wskazana opinia jest zaś jednym z kluczowych dowodów w sprawie, mającym istotne znaczenie dla dalszych kierunków śledztwa – wyjaśnia Czułowski i dementuje, że w tej sprawie doszło do zatrzymania jakichkolwiek osób.

 

– Nikomu nie zostały przedstawione zarzuty w związku z tą sprawą – dodaje. Przypomnijmy, że Magdalena Żuk poleciała na wycieczkę do Egiptu 25 kwietnia. Z informacji, relacji świadków i nagrań – jakie docierają do mediów – wynika, że działo się z nią coś dziwnego. Zachowywała się tak, jakby nie miała kontaktu z rzeczywistością. Bała się. Trafiła do szpitala gdzie – 30 kwietnia nad ranem – wypadła lub wyskoczyła przez okno. Kilkanaście godzin potem zmarła.

 

(AIP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520