HomePOLSKAPILNE

Prokuratura postawiła pięć zarzutów zastępcy dowódcy jednostki GROM

Prokuratura postawiła pięć zarzutów zastępcy dowódcy jednostki GROM

Warszawska Prokuratura Okręgowa postawiła zastępcy dowódcy GROM-u pięć zarzutów dotyczących przyjęcia korzyści majątkowych.

Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedział, że zarzuty usłyszeli także przedsiębiorcy, którzy mieli wręczać łapówki. Zarzuty postawione zastępcy dowódcy GROM-u dotyczą w jednym przypadku tego, że przyjął korzyść majątkową od działających wspólnie i w porozumieniu przedsiębiorców zajmujących się dostawą sprzętu do jednostki wojskowej. W pozostałych czterech przypadkach zarzuty dotyczą przyjęcia korzyści majątkowej od jednego z przedsiębiorców reprezentującego spółkę, która zajmuje się dostawą sprzętu wojskowego. Zarzuty postawione przedsiębiorcom dotyczą wręczania korzyści majątkowych.

Wobec zastępcy dowódcy jednostki wojskowej zastosowano środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, poręczenia majątkowego oraz dozoru przełożonego wojskowego. Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia w prokuraturze.

IAR/kwi/kj

fot. GROM

COMMENTS