HomeUSAChicago

Prokuratura Illinois odwołała się od decyzji sądu ws. zawieszenia nakazu “stay-at-Home”

Prokuratura Illinois odwołała się od decyzji sądu ws. zawieszenia nakazu “stay-at-Home”

Prokurator generalny Illinois, Kwame Raoul złożył apelację od werdyktu sędziego, zawieszającego tymczasowo zmodyfikowany nakaz „stay-at-Home”. Orzeczenie zostało wydane w poniedziałek.

 

Pozew przeciw gubernatorowi J.B. Pritzkerowi   złożył republikański kongresman stanowy, Darren Bailey. Na mocy decyzji sędziego powiatu Clay, od jutra polityk nie będzie musiał dostosowywać się do obostrzeń wynikających z nakazu pozostania w domu, który został przedłużony w naszym stanie do 30 maja. W apelacji prokurator Raoul napisał, że korzystając z uprawnień, wynikających z pełnienia funkcji gubernatora i stanowej konstytucji a także prerogatyw Zgromadzenia Ogólnego Illinosi, Pritzker w związku z pandemią koronawirusa wdrożył nadzwyczajne środki w celu ratowania zdrowia i życia mieszkańców. Zaznaczył, że gubernator nie przekroczył swoich uprawnień.

W środę drugi polityk złożył pozew przeciw Pritzkerowi z powodu przedłużenia nakazu „stay-at-Home”. Kongresman z partii republikańskiej,   John Cabello przekazał dokumenty do sądu okręgowego powiatu Winnebago.

 

BK

COMMENTS