Prokuratura: Nie będzie dochodzenia ws. książki o Macierewiczu

Prokuratura: Nie będzie dochodzenia ws. książki o Macierewiczu

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie książki Tomasza Piątka “Macierewicz i jego tajemnice”. Zawiadomienie, złożone w tej sprawie w prokuraturze przez byłego ministra obrony, dotyczyło stosowania przemocy lub groźby wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych oraz publicznego znieważania lub poniżania konstytucyjnego organu Rzeczpospolitej Polskiej.

Rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że prokurator odmówił wszczęcia dochodzenia, gdyż czyn będący przedmiotem zawiadomienia może być ścigany z oskarżenia prywatnego. Prokurator stwierdził też, że brak jest interesu społecznego do ścigania czynu z urzędu. W toku czynności sprawdzających prokurator przesłuchał pokrzywdzonego i zapoznał się z treścią książki Tomasza Piątka. Postanowienie nie jest prawomocne i pokrzywdzony może złożyć zażalenie na decyzję prokuratury.
Autor książki “Macierewicz i jego tajemnice” twierdzi między innymi, że były minister obrony był powiązany z rosyjskim gangsterem Siemionem Mogilewiczem i z tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa, Robertem Luśnią. Ministerstwo Obrony Narodowej wydało raport, w którym stwierdziło, że zarzuty Tomasza Piątka są niezgodne z prawdą i nie mają pokrycia w faktach.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/gajCOMMENTS

WORDPRESS: 0