Projekt “Zatrzymaj aborcję” skierowany do prac podkomisji

Projekt “Zatrzymaj aborcję” skierowany do prac podkomisji

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny powołała nadzwyczajną komisję do rozpatrzenia obywatelskiego projektu zakazującego aborcji eugenicznej. 
Wniosek o powołanie podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektu “Zatrzymaj aborcję” złożyła przewodnicząca komisji polityki społecznej i rodziny Bożena Borys-Szopa. „Głosowanie dzisiejsze nie ma nic wspólnego z tym, kto jest za, a kto jest przeciw zabijaniu dzieci, ma stanowić w jaki sposób będziemy procedować” – mówiła Bożena Borys-Szopa.
Pełnomocniczka Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej “Zatrzymaj aborcję” Kaja Godek mówiła, że “blisko milion Polaków czeka na przedstawienie swojego stanowiska”. Jej zdaniem powołanie podkomisji oznacza przedłużenie procedowania tego projektu przed wyborami. „Dzisiaj nie byliśmy w ogóle dopuszczeni do głosu, chociaż dobre obyczaje nakazują wnioskodawcy udzielić takiego głosu. Mamy do czynienia z wyciszaniem tego tematu i cyniczną grą ludzkim życiem” – oceniła w rozmowie z dziennikarzami Kaja Godek.
Projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zakłada wykreślenie tak zwanej przesłanki eugenicznej, pozwalającej na aborcję dzieci, u których stwierdzono podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.
Pod obywatelskim projektem “Zatrzymaj aborcję” podpisało się ponad 830 tysięcy osób.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Magdalena Kowalewska/dw

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0