12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Projekt Wojownik – weterani rozpoczęli treningi MMA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gwiazdy MMA Łukasz „Juras” Jurkowski i Tomasz Drwal poprowadzili pierwszy trening dla weteranów w ramach „Projektu Wojownik”. 
Zajęcia w wojskowym Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu rozpoczęły cykl treningów mieszanych sztuk walki, między innymi dla byłych uczestników misji zagranicznych Wojska Polskiego. Podobne zajęcia mają być organizowane także w innych garnizonach.
Pułkownik Szczepan Głuszczak z Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, pomysłodawca „Projektu Wojownik”, powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że ćwiczenia sztuk walki mogą bardzo korzystnie wpływać na weteranów. Podczas ćwiczeń wydziela się adrenalina, którą dobrze znają żołnierze z patroli czy akcji bojowych podczas zagranicznych misji. Dlatego, zdaniem pułkownika, właśnie sporty walki mogą naturalnie wspomagać proces adaptacji żołnierzy po powrocie do kraju.
Jeden z uczestników szkolenia, starszy kapral Tomasz Rożniatowski, pozostaje w służbie wojskowej. Podkreśla, że sporty walki są dla niego szczególnie ważne. Starszy kapral stracił rękę – podczas patrolu w Afganistanie przewrócony transporter zmiażdżył mu kończynę i trzeba było ją amputować. Teraz mówi, że w sporcie daje upust złym emocjom. Uczestnictwo w tych ćwiczeniach daje mu satysfakcję, bo jest sporym wyzwaniem.
Mistrz kick-boxingu i zawodnik MMA Łukasz „Juras” Jurkowski powiedział IAR, że podczas pierwszego treningu widział dużo zaangażowania wśród weteranów. Dodał, że Polacy mają walkę we krwi, a żołnierze przez wykonywaną służbę jeszcze bardziej się angażują w ćwiczenia. Według sportowca od razu widać, że weteranom nawet proste ćwiczenia sprawiają dużą frajdę i widać w ich oczach zaciętość, nawet podczas nauki nieskomplikowanych ciosów.
Zajęcia w ramach „Projektu Wojownik” będą organizowane co miesiąc w garnizonach w: Warszawie, Giżycku, Gdyni, Szczecinie, Świętoszowie, Łasku, Rzeszowie oraz Krakowie, gdzie do udziału będą zapraszani weterani z najbliższych jednostek wojskowych.
Patronat honorowy nad „Projektem Wojownik” objął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a organizatorem i pomysłodawcą jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Minister obrony przesłał list do uczestników szkolenia. Mariusz Błaszczak pogratulował twórcom idei „Projektu Wojownik”. Dodał, że dzięki treningom MMA poprawia się nie tylko kondycja fizyczna i technika walki, ale jest to też kształtowanie hartu ducha i skuteczna metoda radzenia sobie ze stresem.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Mariusz Pieśniewski & wcześn./Siekaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520