Program Mieszkanie Plus w Radomiu

Program Mieszkanie Plus w Radomiu

W przyszłym roku w Radomiu rozpocznie się realizacja rządowego programu Mieszkanie Plus. Dzięki projektowi szansę na własne M zyska 125 radomskich rodzin. 
Samorząd przekazał już działkę pod inwestycję. Wkrótce zostanie podpisana stosowna umowa.
Szacuje się, że około czterdziestu procent polskich rodzin nie mogło dotąd liczyć na wsparcie, które umożliwiałoby zakup bądź wynajęcie mieszkania. “Rządowy program ma to zmienić, bo zakłada m.in. dopłaty do czynszu”- mówił w Radomiu wiceminister infrastruktury i rozwoju Artur Soboń:
Czteroosobowa rodzina, w której dochód na osobę nie przekroczy tysiąca sześciuset złotych, nawet przez 15 lat będzie otrzymywała w każdym miesiącu prawie 400 złotych.
Zdaniem wiceministra obrony Wojciecha Skurkiewicza, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Radomia, warunkiem powodzenia projektu jest dobra współpraca rządu i samorządów. To właśnie samorządy będą występowały o objęcie inwestycji dopłatami, potem wybiorą najemców i będą pośredniczyły w pozyskiwaniu przez nich pieniędzy. W Radomiu – zgodnie z sugestią polityka – pierwszeństwo w dostępie do takich mieszkań i dopłat mają mieć pielęgniarki. Według niego, to grupa zawodowa, która szczególnie potrzebuje wsparcia.
Zgodnie z rządowym planem, do 2025 roku na budownictwo komunalne i socjalne przeznaczonych zostanie z budżetu państwa ponad sześć miliardów złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Anna Orzeł/dyd

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0