HomePOLSKATechnologie

Program Go Arctic wesprze polskich przedsiębiorców

Program Go Arctic wesprze polskich przedsiębiorców

Ochrona środowiska, zielone technologie, budownictwo specjalne, obsługa górnictwa, badania naukowe. To tylko część branż, które mogą skorzystać z możliwości, jakie daje rynek arktyczny.
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych rozpoczęła właśnie nowy program mający na celu pokazanie naszym spółkom możliwości inwestycyjne tego regionu świata. Chodzi między innymi o takie kraje jak: Dania, Finlandia, Kanada, Szwecja oraz Islandia.
Pierwsza misja do Danii i Grenlandii odbyła się w ubiegłym tygodniu. Prezes PAIiIZ Sławomir Majman podkreślił, że planowane są kolejne kroki.
Jakub Wójcik wiceprezes firmy Izodom, która zajmuje się głównie produkcją materiałów budowlanych do budowy domów energooszczędnych, podkreśla, że jest to bardzo perspektywiczny rynek. Chociaż – jak dodaje – dość trudno na nim się znaleźć.
Program Go Arctic ma zapewnić wsparcie dla polskich przedsiębiorców w korzystaniu z możliwości gospodarczych tworzonych przez kraje Rady Arktycznej. Polska jest w niej jednym ze stałych obserwatorów. Rada powstała w 1996 roku – jej członkami są: Islandia, Finlandia, Norwegia, Stany Zjednoczone, Rosja, Szwecja, Kanada, a także Dania wraz ze swoimi autonomicznymi terytoriami zależnymi, czyli Grenlandią i Wyspami Owczymi.
Jest to trzeci, po Go China i Go Africa, program tego typu prowadzony przez PAIiIZ.

IAR/ K.P./magos

COMMENTS