28 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Profesor zamiast „księcia”: Łukasz Szumowski w resorcie zdrowia. Kim jest nowy minister zdrowia?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Profesor Łukasz Szumowski, nowy minister zdrowia, około 15.00 przybył do resortu. Na dziedzińcu przed budynkiem ministerstwa został powitany przez ustępującego ministra Konstantego Radziwiłła. W południe w Pałacu Prezydenckim odbyło się zaprzysiężenie nowych ministrów. 

Łukasz Szumowski jest kardiologiem. Po ukończeniu studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym 20 lat temu podjął pracę w Instytucie Kardiologii w Aninie. W 2002 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, a w 2010 roku – habilitację. W 2016 roku otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy tytuł profesora nauk medycznych. Od 2011 roku kierował zespołem specjalistycznych nauk o życiu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przez ostatnie dwa lata był wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego.
Profesor Łukasz Szumowski jednocześnie kierował Kliniką Zaburzeń Rytmu Serca w Instytucie Kardiologii w Warszawie, gdzie przez wiele lat był członkiem rady naukowej. Jest członkiem między innymi European Heart Rhythm Association Training Fellowships Committee, Innovation Committee, a także zarządu Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Należy do Europejskiego i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
W ostatnim czasie w sprawach zdrowia wypowiadał się głównie w kontekście wspierania działalności naukowej oraz przemysłu. Jest zaangażowany w projekt stworzenia Instytutu Biotechnologii Medycznej, którego koncepcję w końcu grudnia przedstawili premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin. Według ich zapowiedzi, nowa instytucja zainwestuje pół miliarda złotych w prowadzone w Polsce badania nad stworzeniem nowych cząsteczek leków.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Góra/Siekaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520