HomeTechnologie

Prof. Z. Krasnodębski: Coraz mocniej mówi się, że wodór to paliwo przyszłości

Prof. Z. Krasnodębski: Coraz mocniej mówi się, że wodór to paliwo przyszłości

Szeroko rozumiana problematyka energetyczna to jeden z tematów Kongresu Impact’20 Connected Edition. Wśród poruszanych kwestii były perspektywy rozwoju technologii wodorowych w naszym kraju.

Europoseł PiS, profesor Zdzisław Krasnodębski podkreślił, że coraz mocniej mówi się o wodorze jako o paliwie przyszłości. “To jest ogromne zadanie dla nas, myślę dla Polski” – zaznaczył.
Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński również mówił, że wodór to paliwo przyszłości. Dodał, że w nowej strategii gospodarczej UE technologie wodorowe będą odgrywały najważniejszą rolę. Zaznaczył, że wodór był nieobecny w obszarach związanych z polityką klimatyczną. Przypomniał, że Polska jest jednym z większych producentów wodoru, na rzecz przemysłu chemicznego. “Mówimy o wodorze, który byłby produkowany głównie w procesie elektrolizy, czyli z wody, w oparciu o nadwyżki energii elektrycznej pochodzącej z energetyki wiatrowej i słonecznej. UE wiąże z tym duże nadzieje” – wyjaśnił.

Dwudniowy Kongres Impact’20 Connected Edition, który dobiega końca został zorganizowany w Warszawie. Zgromadził przedstawicieli świata biznesu, innowacji, polityki i nauki.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Prostak/w kj

COMMENTS