9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Po procesie w 1692 r. zamieszkała tam jedna z „czarownic” z Salem. Trwa remont zabytkowego domu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W miejscowości Framingham w Massachusetts powoli dobiega końca renowacja domu, w którym po uniknięciu stryczka zamieszkała kobieta oskarżona w 1692 roku o czarną magię.

Sarah Clayes została umieszczona w więzieniu w trakcie głośnego procesu czarownic z Salem, w wyniku którego stracono 20 osób, w tym jej siostry Rebeccę Nurse i Mary Easty. Clayes uwolniono w 1693 r., kiedy rząd zdał sobie sprawę, że zabijanie niewinnych ludzi w oparciu o bezpodstawne dowody nie ma żadnego sensu. Sarah i Peter Clayes, a także ok. 50 członków ich rodziny, opuściło wtedy miasteczko.

Prawdopodobnie jedynym elementem konstrukcyjnym pochodzącym z oryginalnego domu w Framingham, który zachował się do dziś, są fundamenty ciosanego kamienia. Resztę wymieniono, ale dom nadal stoi dokładnie w tym samym miejscu, co potwierdzają XVII-wieczne mapy.

– Ktokolwiek kupi ten dom, z pewnością pokocha jego historię i nie będzie chciał niczego zmieniać – powiedziała Annie Murphy, dyrektorka wykonawcza Framingham History Center i członkini Sarah Clayes House Trust.

Warty 1,5 miliona dolarów remont ma dobiec końca wiosną 2018 roku.

(jj)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520