HomeChicago

Proboszcz parafii w Lombard w ciężkim stanie. Prośba o cud uzdrowienia

Proboszcz parafii w Lombard w ciężkim stanie. Prośba o cud uzdrowienia

Ksiądz proboszcz Mirosław Stępień, z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard z powodu COVID-19 przebywa w szpitalu. Jego stan jest bardzo poważny, stwierdzono niedotlenienie mózgu. Na stronie kościoła pojawił się komunikat z prośbą o modlitwę.

 

Drodzy Parafianie !!!

Ks. Mirosław został zabrany do szpitala w sobotę, 24 października stwierdzono u niego Covid. Jest w dalszym ciągu poddawany badaniom oraz podłączony do aparatury wspomagającej krążenie i oddychanie. Niestety, rokowania z medycznego punktu widzenia, nie są najlepsze. Zostało stwierdzone niedotlenienie mózgu. Próby wybudzenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Dlatego jeszcze bardziej połączmy się w modlitwie za naszego współbrata.

Prośmy o zdrowie dla ks. Mirosława za wstawiennictwem naszych Sług Bożych: Kardynała Augusta Hlonda i o. Ignacego Posadzego. Otaczajmy
też pamięcią modlitewną jego mamę w Polsce, z którą jesteśmy w stałym kontakcie. ks. Jacek Walkiewicz SChr – prowincjał

Informujemy także że kościoł jest zamknięty na kwarantannie do odwołąnia.

Modlitwa o beatyfikacje Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda:

Boże, nasz Ojcze, dziękuję Ci za to, że dałeś naszej Ojczyźnie Kardynała Augusta Hlonda, Biskupa i Prymasa Polski, wielkiego i żarliwego czciciela Niepokalanej Dziewicy, Matki Twojego Syna i naszej Matki, oraz że uczyniłeś go troskliwym ojcem i opiekunem Polonii Zagranicznej. Racz wzbudzić i w moim sercu gorącą miłość ku Tobie i synowską cześć ku Maryi Wspomożycielce Wiernych, a dla wsławienia Twojego Imienia udzielić za wstawiennictwem Kardynała Augusta łaski uzdrowienia dla ks. Proboszcza Mirosława, o którą pokornie proszę.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

Modlitwa o beatyfikację sługi Bożego o. Ignacego

Wszechmogący wieczny Boże, który przez Krew Twojego Syna odkupiłeś każdego człowieka, prosimy, pozwól nam wielbić Ciebie w Słudze Twoim ojcu Ignacym, który pełen wiary, nadziei, miłości i troski wobec emigrantów uczy nas modlitwy i ducha ofiary jako najskuteczniejszego sposobu apostołowania, a dla zwiększenia Twojej chwały udziel łaski uzdrowienia dla ks. Proboszcza Mirosława, o którą Cię pokornie proszę. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

 

Ks. Mirosław Stępień urodził się 23 lutego 1966 r. w Szczecinie. Po ukończeniu Technikum Budowy Okrętów w 1985 r. wstąpił do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. W 1992 r. przyjął świecenia kapłańskie w Poznaniu i rozpoczął pracę w Chociwlu. Następnie przez przełożonych zakonnych został mianowany wychowawcą nowicjuszy w Mórkowie koło Leszna Wielkopolskiego. Po zakończeniu swojej posługi w Domu Nowicjackim pracował później jako wikariusz w parafii w Płotach.

W 1996 r. został skierowany do pracy w prowincji Południowoamerykańskiej Towarzystwa Chrystusowego w Brazylii. Tam posługiwał jako kapelan Polaków mieszkających w São Paulo, jednocześnie pracując jako wikary na brazylijskiej parafii. Kolejną parafią była Santana w stanie Paraná, gdzie był proboszczem.

W roku 2011 r. został skierowany do pracy w USA. Pierwszą placówką była parafia św. Antoniego we Frankfort,IL. 7 lipca 2016 r. objął obowiązki proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard.

 

Red. Informacja i zdjęcie ze strony parafii

COMMENTS