HomeUSAChicago

Prizker zaniepokojony wzrostem zachorowań w powiecie Adams

Prizker zaniepokojony wzrostem zachorowań w powiecie Adams

Gubernator Illinois, J.B. Pritzker wydał stanowcze ostrzeżenie dla powiatu Adams, w którym notuje się gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa. W niektórych rejonach tego powiatu współczynnik nowych przypadków wynosi 20 procent.

 

W poniedziałek Pritzker odwiedził miasteczko Quincy, znajdujące się na terenie powiatu Adams. Przypomniał już wtedy o regulacjach i podziale Illinois na 11 regionów. Zaznaczył, że w przypadku wzrostu zachorowań na COVID-19 możliwe będzie przywrócenie restrykcji związanych z pandemią.

„To co się dzieje w powiecie Adams jest wyjątkowo alarmujące. Nie możemy tego lekceważyć. Apeluję zarówno do władz tego powiatu jak i mieszkańców o podjęcie natychmiastowych działań w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa” – powiedział we wtorek gubernator.

Powiat Adams był już wcześniej na liście   ostrzegawczej czterech powiatów opublikowanej przez stanowy departament zdrowia. Wszystko wskazuje na to, że patogen szybciej się tam rozprzestrzenia z powodu organizacji większych imprez i wydarzeń sportowych oraz wyjazdów do sąsiednich stanów, Iowa i Missouri.

 

BK

COMMENTS