HomeChicago

Pritzker: Nakaz noszenia maseczek ochronnych twarzy dotyczy też osób znajdujących się na zewnątrz

Pritzker: Nakaz noszenia maseczek ochronnych twarzy dotyczy też osób znajdujących się na zewnątrz

Zarządzenie noszenia maseczek ochronnych twarzy obowiązuje osoby znajdujące się także na zewnątrz – powiedział gubernator Illinois, J.B. Pritzker. Dodał, że ludzie nawet idąc ulicą nadal powinni mieć je założone.

 

„Weźmy na przykład zatłoczone ulice Chicago. Ludzie nie są w stanie zachować na chodnikach dystansu społecznego. Mijają się bardzo blisko, ktoś może zakaszleć lub kichnąć tym samym jeżeli jest zakażony roznosi koronawirusa” – powiedział Pritzker. Dodał, że nakaz noszenia maseczek ochronnych twarzy nie dotyczy budynków publicznych ale także przestrzeni na zewnątrz nawet w mniej zaludnionych rejonach stanu.

Przypomnijmy, że we wtorek komitet do spraw zasad administracyjnych zatwierdził zarządzenie gubernatora, wprowadzające nakaz noszenia maseczek. Za złamanie regulacji właściciele biznesów i sklepów mogą otrzymać mandat do 2500 dolarów. Kary nie dotyczą osób prywatnych. Pritzker powiedział, że noszenie maseczek ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa tym bardziej, że w niektórych regionach odnotowano wzrost zachorowań.

 

BK

COMMENTS