HomePOLSKA

Prezydent w tygodniku “Sieci”: Nie boję się Tuska. Coraz więcej Polaków zgadza się z polityką PiS

Prezydent w tygodniku “Sieci”: Nie boję się Tuska. Coraz więcej Polaków zgadza się z polityką PiS

Prezydent Andrzej Duda mówi, że coraz więcej Polaków zgadza się z polityką PiS. Jego zdaniem, świadczy o tym wynik ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego, które Prawo i Sprawiedliwość wygrało.

Andrzej Duda udzielił wywiadu tygodnikowi “Sieci”. Mówi w nim, że Polakom coraz lepiej się żyje i są zamożniejsi. “Nie ma konieczności myślenia tylko o tym, jak przeżyć od pierwszego do pierwszego. To jest zasługa PiS, dobrych rządów, dobrej sytuacji ekonomicznej i uruchomienia programów prorodzinnych, takich jak 500+” – mówi Andrzej Duda. Pytany o to co przekazują mu Polacy podczas spotkań z nimi mówi, że dziękują za 500 Plus, doceniają też obniżenie wieku emerytalnego, ale mają również pretensje o to, że wymiar sprawiedliwości jeszcze nie został naprawiony, wskazują też na niskie emerytury.

Prezydent mówi też, że nie boi się ewentualnej rywalizacji z Donaldem Tuskiem w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Przypomina, że gdy rozpoczynał kampanię przed wyborami z 2015 roku, miał poparcie 10-12 procent w sondażach.

Andrzej Duda mówi również, że oczekiwałby wyciągnięcia przez Kościół konsekwencji w ramach własnej instytucji wobec przypadków pedofilii. “Tak jak od państwa oczekuję determinacji w ściganiu sprawców takich przestępstw, Kościół to ściganie musi wspierać. Tak uważam jako obywatel i człowiek wierzący” – mówi prezydent.

Andrzej Duda jest też pytany o plany na najbliższe miesiące w związku z przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi. Mówi, że jeszcze w poprzedniej kampanii postawił sobie za cel odwiedzenie rodaków we wszystkich zakątkach Polski. “Pod tym względem kampania się dla mnie nie skończyła, doszły tylko obowiązki prezydenckie” – dodaje.

Prezydent Duda jest także pytany o zbliżającą się wizytę w USA i o Fort Trump. Podkreśla, że celem naszego kraju jest zwiększenie amerykańskiej obecności wojskowej “ilościowo i jakościowo”. Andrzej Duda mówi, że rozmowy na ten temat “nabrały tempa” i zapowiada, że decyzję ogłosi jeszcze w tym miesiącu. “Ale zaznaczam: negocjacje trwają, a ustalenia muszą zostać zaakceptowane zarówno przeze mnie, jak i prezydenta Trumpa” – podkreśla rozmówca tygodnika “Sieci”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/”Sieci”/to/COMMENTS