HomeChicago

Prezydent Trump wyśle agentów federalnych do Chicago

Prezydent Trump wyśle agentów federalnych do Chicago

Prezydent Donald Trump ogłosił dzisiaj, że wyśle „falę” agentów federalnych do Chicago w ramach planu zwalczania „brutalnej przestępczości”.

„Szczerze mówiąc, nie mamy wyboru” – powiedział podczas dzisiejszego przemówienia wygłoszonego w Białym Domu, prezydent Donald Trump ogłaszając, że Departament Sprawiedliwości wyśle do Wietrznego Miasta setki agentów z DEA, ATF, US Marshals Service, Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i FBI aby „pomóc w zwalczaniu brutalnych przestępstw”. “- Ten rozlew krwi musi się skończyć. Ten rozlew krwi się skończy” – powiedział Donald Trump.

“Chcemy amerykańskiego snu dla amerykańskich dzieci i ja będę walczył, aby ten sen stał się faktem, każdym moim działaniem. Ale nie będzie takiej możliwości, jeżeli istnieje przemoc. Dobrobyt nie będzie pełny jeśli leje się krew i jest niebezpiecznie. Jeśli działają przestępcy, którzy bezwzględnie mordują. To właśnie dlatego jest potrzebna “Operacja Legend” . To dlatego wzywamy policję do odpowiedzi na to wołanie o sprawiedliwość i pomoc.” – powiedział prezydent.

Ten ruch jest częścią akcji zwanej „Operation Legend”, która została uruchomiona w Kansas City w stanie Missouri na początku tego roku, powiedział Trump. Agenci zostaną również rozmieszczeni w Albuquerque w Nowym Meksyku.

“Każdy Amerykanin, bez względu na zarobki, kod pocztowy czy pochodzenie, powinien chodzić po ulicach wolnych od przestępczości i lęku” – mówił Donald Trump

Czytaj też: Donald Trump – Koronawirus to duży problem

Decyzja o wysłaniu agentów federalnych do amerykańskich miast rozgrywa się w hiper-politycznym momencie, kiedy Trump próbuje pokazać, że stoi po stronie organów ścigania i przedstawia Demokratów jako słabych w zwalczaniu przestępczości. Tym samym na mniej niż cztery miesiące przed dniem wyborów Trump wysyła ostrzeżenie do obywateli USA, że przemoc pogorszy się, jeśli jego demokratyczny rywal Joe Biden zostanie wybrany na prezydenta w listopadzie. W ten sposób Trump próbuje pozyskać wyborców, którzy nie są jeszcze zdecydowani na kogo głosować i dla których bezpieczeństwo jest ważnym aspektem życia.

Z decyzją Donalda Trumpa nie zgadzają się władze lokalne. W przypadku Chicago swój sprzeciw po raz kolejny wyraziła burmistrz Chicago Lori Lightfoot oraz gubernator Pritzker, który zapowiedział, że podejmie wszelkie kroki, aby pozbyć się agentów federalnych z Wietrznego Miasta.

Red.MS

 

COMMENTS