HomeUSAMiami

Prezydent Trump przyjeżdża w piątek do Miami-Dade

Prezydent Trump przyjeżdża w piątek do Miami-Dade

Prezydent Donald Trump przyjeżdża w piątek na południową Florydę. Pomimo tego, że jest hotspotem koronawirusa, Trump planuje dziś po południu udać się do Doral, aby omówić handel narkotykami w Ameryce Południowej podczas wizyty w dowództwie południowym USA.


Prezydent Trump, który przyjedzie późnym popołudniem, niedawno skierował SOUTHCOM do współpracy z amerykańską strażą przybrzeżną, służbami celnymi i ochroną granic USA, administracją DEA i innymi osobami w prowadzeniu wzmocnionych operacji na Morzu Karaibskim i na wschodnim Pacyfiku.
W ciągu ostatnich trzynastu tygodni ta operacja doprowadziła do zajęcia przemytu narkotyków o wartości ponad 1 miliarda dolarów w tym ponad 70 kg kokainy i ponad 13 500 funtów marihuany.

Przedstawiciele Trumpa twierdzą, że „operacja ma na celu zakłócenie przepływu niebezpiecznych narkotyków do Stanów Zjednoczonych, który pomaga finansować skorumpowany i nielegalny reżim Nicolasa Maduro w Wenezueli.

Doral, gdzie znajduje się SOUTHCOM, znajduje się niecałe dwie mile od klubu golfowego prezydenta.
Jego wizyta może przyciągnąć protestujących i sympatyków –
„Naprawdę nie potrzebujemy, aby dodatkowe osoby zbliżały się do siebie w sytuacjach, w których mogą zostać zarażone, nasze systemy szpitalne są teraz bardzo, bardzo zestresowane. Nasi lekarze i pielęgniarki są wyczerpani – powiedział dr Aileen Marty, specjalista chorób zakaźnych FIU.

Po wizycie w SOUTHCOM prezydent ma zamiar wziąć udział w prywatnej zbiórce pieniędzy w hrabstwie Broward, a następnie polecieć z powrotem do Waszyngtonu.

Tymczasem w Jackson Health System w Miami zaobserwowano 120% wzrost liczby pacjentów z COVID-19 w ciągu ostatnich dwóch tygodni, zgodnie z danymi opublikowanymi przez system szpitalny na Twitterze. 20 czerwca Jackson Health zgłosił 157 pacjentów z COVID-19. W czwartek zgłosili 329.

Średni 14-dniowy wskaźnik pozytywności w hrabstwie Miami-Dade wynosi 24%, zgodnie z danymi opublikowanymi przez rząd hrabstwa.
JK

COMMENTS