HomeMazowieckie

Prezydent Płocka bez przetargu i na preferencyjnych zasadach wynajął lokal stowarzyszeniu, na którego czele stoi właściciel “SokuzBuraka”

Prezydent Płocka bez przetargu i na preferencyjnych zasadach wynajął lokal stowarzyszeniu, na którego czele stoi właściciel “SokuzBuraka”

Jacek Ozdoba, radny Warszawy z klubu Prawa i Sprawiedliwości, złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Polityk wskazuje, że włodarz miasta bez przetargu i na preferencyjnych zasadach wynajął lokal stowarzyszeniu, na którego czele stoi właściciel portalu SokzBuraka.

Dziennikarze tygodnika “Sieci” ustalili, że za stronami i profilami społecznościowymi pod nazwą SokzBuraka stoją osoby związane z Platformą Obywatelską. SokzBuraka publikuje między innymi memy, fotomontaże i inne materiały, często wymierzone w polityków związanych z partią rządzącą.

Stołeczny radny PiS podkreślił, że prezydent Płocka wynajął lokal w trakcie kampanii wyborczej do parlamentu. Dlatego Jacek Ozdoba chce, by prokuratura zbadała, czy w tej sytuacji nie doszło do popełnienia przestępstwa przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. “To jest niebywały skandal, że prezydent – 20 września, w czasie kampanii wyborczej, w czasie, kiedy wylewa się największy hejt na SokuzBuraka – wydaje decyzję o wynajmie lokalu osobom, które oficjalnie przyznają się do prowadzenia serwisu” – mówił.

Stołeczny radny przypomniał, że administratorem SokuzBuraka – według ustaleń tygodnika “Sieci” – jest Mariusz Kozak-Zagozda, zatrudniony w biurze marketingu warszawskiego Ratusza. “Świat polityki nie może wspierać osób zajmujących się hejtem” – powiedział Jacek Ozdoba.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/hm/dw

COMMENTS