Prezydent podczas Orszaku Trzech Króli w Skoczowie: Każdy może przyjść i być między nami

Prezydent podczas Orszaku Trzech Króli w Skoczowie: Każdy może przyjść i być między nami

Każdy może do nas przyjść i być między nami, jeżeli szanuje naszą tradycję, wiarę i przekonania – Powiedział prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonka Agatą Kornhauser-Dudą wziął udział w 4. Orszaku Trzech Króli w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim. 

Na zakończenie marszu prezydent powiedział, że hasło tegorocznych marszów “Bóg jest dla wszystkich” jest niezwykle ważne dla chrześcijan i dla Polaków. Podkreślił, że każdy może przyjść do Boga nawet, jak ma inne przekonania. Podobnie jest z Polską – mówił prezydent – każdy może przyjść i być między nami, jeżeli szanuje naszą tradycję, wiarę i przekonania. “Jeżeli nie chce ich naruszać, to nieważne, jaki ma kolor skóry, jest człowiekiem, któremu my jako chrześcijanie jesteśmy winni szacunek, uznanie jego godności i tego samego oczekujemy z drugiej strony” – podkreślił Andrzej Duda. Dodał, że właśnie w święcie Trzech Króli zawiera się symbolika tej chrześcijańskiej zasady.

Prezydent mówił, że dzisiejsze święto “jest okazją do radosnego bycia razem, do świętowania wartości i przekonań, które tworzą wspólnotę”. Andrzej Duda podkreślał, że chciałby, aby, szczególnie w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości, Polacy częściej byli ze sobą razem. “Chciałbym, abyśmy mówili o naszych wspólnych wartościach i demonstrowali je” – akcentował.

W tym roku Orszaki Trzech Króli przeszły w prawie 650 miejscowościach w Polsce i 16 poza granicami kraju.

Informacyjna Agencja Radiowa/TVP Info/wczes./wg//mitro/

COMMENTS

WORDPRESS: 0