HomeWielkopolskie

Prezydent odznaczył lekarza i ratownika, którzy zginęli w Puszczykowie

Prezydent odznaczył lekarza i ratownika, którzy zginęli w Puszczykowie

Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Złotym Krzyżem Zasługi lekarza Piotra Żelasko oraz ratownika medycznego Artura Urbaniaka. Obaj tragicznie zginęli w wypadku, do którego doszło 3 kwietnia w Puszczykowie.

Na stronie internetowej prezydenta czytamy, że mężczyźni zostali odznaczeni za “ofiarne niesienie pomocy drugiemu człowiekowi oraz poświęcenie w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego”. 33-letni Piotr Żelasko przed południem został pochowany na Cmentarzu Jeżyckim w Poznaniu. 42-letni Artur Urbaniak zostanie pochowany 17 kwietniu na cmentarzu Junikowo.
Do tragicznego wypadku w Puszczykowie doszło 3 kwietnia. Rozpędzony pociąg wjechał w karetkę, która utknęła między zamkniętymi szlabanami na przejeździe kolejowym. Kierowca karetki próbował ustawić pojazd równolegle do szlabanu, nie udało się uniknąć zderzenie. Z trzyosobowej załogi przeżył jedynie kierowca, który w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.
Okoliczności wypadku wyjaśnia zarówno prokuratura, jak i komisje powołane przez Pogotowie Ratunkowe oraz PKP Polskie Linie Kolejowe.

Informacyjna Agencja Radiowa/Facebook/prezydent.pl/Wj/gajCOMMENTS