Prezydent mianował generała Rajmunda Andrzejczaka szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Prezydent mianował generała Rajmunda Andrzejczaka szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Prezydent Andrzej Duda mianował generała Rajmunda Andrzejczaka szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Zastąpi on na tym stanowisku generała Leszka Surawskiego, który zamierza zakończyć służbę wojskową.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda podziękował za pracę i zaangażowanie dotychczasowemu szefowi sztabu. “Chce z cała mocą podkreślić, że wszystkie zadania jakie zostały panu generałowi powierzone wykonał pan w sposób absolutnie bardzo dobry. Jestem za to panu wdzięczny. Wykonał je pan w trudnym dla Rzeczypospolitej, a przede wszystkim dla wojska polskiego czasie. Czas przemian jest zawsze czasem trudnym, a w tej chwili te przemiany realizujemy i to na wielu polach” – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent zwracając się do gen. Rajmunda Andrzejczaka zwrócił uwagę na duże doświadczenie dowódcze nowego szefa Sztabu Generalnego. “Ma pan ogromne doświadczenie jako dowódca liniowy, mimo względnie młodego wieku. Wierzę w to, że zadania związane z byciem pierwszym żołnierzem Rzeczypospolitej wykona pan z pełna energią, zaangażowaniem i niezwykłym polotem, który pana cechuje. Tego panu życzę” – dodał Andrzej Duda.

Nominacja generała Andrzejczaka była – jak napisano w piątkowym komunikacie – konsultowana między prezydentem a szefem MON, a także uzgodniona z obu wojskowymi. Nominacja ma związek z planowanymi zmianami w systemie kierowania i dowodzenia armią.

Nowy szef sztabu generalnego to doświadczony oficer. Generał Rajmund Andrzejczak służył między innymi w Iraku i Afganistanie, a od dwóch lat dowodził 12. Szczecińską Dywizją Zmechanizowaną.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/MR/gaj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce





COMMENTS

WORDPRESS: 0