HomeCiekawostki

Prezydent Lech Kaczyński upamiętniony na znaczku pocztowym w 12. rocznicę rosyjskiej militarnej agresji na Gruzję

Prezydent Lech Kaczyński upamiętniony na znaczku pocztowym w 12. rocznicę rosyjskiej militarnej agresji na Gruzję

Ambasador Gruzji w Polsce Ilia Darchiashvili podczas uroczystości w Muzeum Powstania Warszawskiego przypominał ważną rolę prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego w historii jego kraju.

Dwanaście lat temu, w nocy z 7 na 8 sierpnia, rozpoczęła się gruzińsko – rosyjska wojna o Osetię Południową. Rocznica tego wydarzenia została upamiętniona w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zaprezentowano wyemitowany przez Pocztę Polską i Pocztę Gruzińską znaczek z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego.

Zastępca dyrektora Muzeum Paweł Ukielski przypomniał, że na wiadomość o wydarzeniach w Gruzji Lech Kaczyński zorganizował wyprawę do Tbilisi z udziałem przywódców Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii.Podkreślił, że były polski prezydent jest niemal uznawany za bohatera narodowego Gruzji i jest pamiętany przez wielu obywateli tego kraju.

Ambasador Gruzji w Polsce Ilia Darchiashvili podkreślał zaangażowania Lecha Kaczyńskiego, który stanął po stronie jego kraju. Ambasador powiedział że wizyta Lecha Kaczyńskiego w Gruzji, podczas konfliktu z Rosją, była bardzo ważnym krokiem i przyczyniła się do wstrzymania rosyjskiej agresji.

Jutro (12 sierpnia) minie 12. rocznica wystąpienia Lecha Kaczyńskiego na placu w stolicy Gruzji – Tbilisi.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Augustyniak/w dyd

COMMENTS