4.2 C
Chicago
Sunday, December 3, 2023

Prezydent Komorowski pożegna się z wojskiem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ostatnie godziny Bronisława Komorowskiego w Pałacu Prezydenckim. Dzień przed odejściem z urzędu prezydent pożegna się z wojskiem.
W środę punktualnie o dwunastej na dziedzińcu pałacu Bronisław Komorowski spotka się z dowódcami rodzajów sił zbrojnych. Na uroczystości będzie też szef resortu obrony, wicepremier Tomasz Siemoniak. Zaplanowano przemówienie ustępującego prezydenta.
Pożegnanie Bronisława Komorowskiego, który jako prezydent był przez pięć lat zwierzchnikiem armii, odbędzie się z uroczystym wojskowym ceremoniałem. Na dziedzińcu pałacu zostanie wciągnięta flaga narodowa i proporzec prezydencki. Przewidziano również udział żołnierzy Kompanii Reprezentacyjnej i wojskową orkiestrę.
Bronisław Komorowski przez całą swoja prezydenturę podkreślał, jak ważne są dla niego sprawy bezpieczeństwa i obronności. We wczorajszym pożegnalnym orędziu mówił, że za największy sukces uważa zwiększenie nakładów na obronność – w tym modernizację techniczną armii. Chodzi o ustawę, dzięki której wskaźnik, na podstawie którego oblicza się te nakłady, zwiększono do 2 procent PKB.