Prezydent Duda: Zmienianie konstytucji może potrwać kilka lat

Prezydent Duda: Zmienianie konstytucji może potrwać kilka lat

Zmienianie konstytucji może potrwać kilka lat – mówi prezydent. Andrzej Duda apelował do mieszkańców Sztumu koło Malborka, o uczestniczenie w referendum konsultacyjnym w sprawie kierunku zmian w ustawie zasadniczej. 
Prezydent zwrócił uwagę, że już w Konstytucji 3 Maja była mowa o potrzebie weryfikacji ustawy zasadniczej co 25 lat. Jak dodał, na weryfikację obecnej potrzeba “na pewno jeszcze kilka lat”. Andrzej Duda podkreślał, że referendum będzie po to, by obywatele wyznaczyli kierunki zmian.
Prezydent apelował do mieszkańców o udział w proponowanym przez siebie plebiscycie. Jak podkreślił, będzie to branie współodpowiedzialności za kraj. Dodał, że cały czas trwają prace nad pytaniami referendalnymi. Wyraził równocześnie nadzieję, że będą one “jasne i klarowne”
Pomysł referendum konsultacyjnego w sprawie zmian w konstytucji prezydent zgłosił 3 maja ubiegłego roku. W tym roku podczas uroczystości trzeciomajowych zapowiedział, że zgłosi do Senatu wniosek o to, by było to dwudniowe referendum, które odbyłoby się 10 i 11 listopada.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Kancelaria Prezydenta/to/kano

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0