Prezydent Duda w USA. Po Waszyngtonie i Houston w Teksasie kolej na Nevadę

Prezydent Duda w USA. Po Waszyngtonie i Houston w Teksasie kolej na Nevadę

Po Waszyngtonie i Houston w Teksasie kolej na Nevadę. Ten amerykański stan będzie kolejnym punktem wizyty polskiego prezydenta w Stanach Zjednoczonych. W mieście Reno Andrzej Duda otworzy “Tydzień polskiego biznesu” i weźmie udział w prezentacji dronów. 

Nevada jest położona w środkowo-zachodniej części USA. Ten górski i pustynny stan zamieszkuje 3 miliony mieszkańców. Główne dochody Nevada czerpie z turystyki i licznych kasyn. W “jednorękiego bandytę” można tam zagrać już na lotnisku.
Największym miastem Nevady jest Las Vegas, a drugim co do wielkości liczące 400 tysięcy mieszkańców Reno. Określane jest ono mianem „Największego małego miasteczka na świecie”. To właśnie tam przybył prezydent Andrzej Duda, aby wziąć udział w “Tygodniu polskiego biznesu i innowacji w Nevadzie”.
Polska jest tam uważana za największego zagranicznego przyjaciela Nevady. Współpraca ekonomiczna Polski z Nevadą koncentruje się wokół systemów autonomicznych, technologii uzdatniania wody i dronów. Współpracę Polski z Nevadą promuje lokalna Polonia. 40 tysięcy mieszkańców przyznaje się do polskich korzeni z czego 15 tysięcy urodziło się w Polsce.
Informując o przyjeździe Andrzeja Dudy lokalne media podkreślają, że będzie on pierwszym w historii przywódcą europejskim, który odwiedzi Nevadę.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Wałkuski/Waszyngton/wkCOMMENTS

WORDPRESS: 0