32.2 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Prezydent Duda w Nowym Jorku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna kolejną wizytę w Stanach Zjednoczonych. Tym razem udaje się do Nowego Jorku, gdzie weźmie udział w 73. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wizyta prezydenta ma również wymiar gospodarczy. W podróży do Nowego Jorku Andrzejowi Dudzie towarzyszyć będzie Agata Kornhauser-Duda.
Głównym punktem wizyty Andrzeja Dudy w Nowym Jorku będzie udział w debacie generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Polski prezydent przedstawi wizję „pozytywnego multilateralizmu” czyli wspólnych działań społeczności międzynarodowej opartej na suwerenności państw. Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiada, że Andrzej Duda przeciwstawi go „multilateralizmowi negatywnemu”, który – jak mówi – opiera się na dążeniu przez niektóre kraje do decydowania o losie innych. „Z tendencjami w kierunku tworzenia negatywnego multilateralizmu mamy do czynienia i w samej Europie i w stosunkach globalnych” – ocenił minister Szczerski. Przy okazji 73. Sesji ONZ prezydent weźmie udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie nierozprzestrzeniania broni masowego rażenia, któremu będzie przewodniczył Donald Trump. Polska para prezydencka będzie też gościć na tradycyjnym przyjęciu dla głów państw, które prezydent USA wydaje przed rozpoczęciem obrad Zgromadzenia. Prezydent Duda weźmie również udział w spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ poświęconemu zagadnieniu zmian klimatycznych.
Podczas pobytu w Nowym Jorku polska para prezydencka weźmie udział w inauguracji wystawy o Marszałku Józefie Piłsudskim i spotkaniu organizowanym przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Andrzej Duda oficjalnie otworzy też nowojorski oddział Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Przy okazji polski prezydent spotka się ze środowiskami biznesowymi.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520