18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Prezydent Duda spotkał się w Jaworznie z górnikami

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

– Ja się nie zgadzam z dekarbonizacją rozumianą jako odejście od węgla kamiennego w przemyśle energetycznym, na pewno nie w Polsce! Dekarbonizacja może oznaczać niską emisję, ale tę uzyskaną poprzez wdrażanie nowoczesnej technologii i badań naukowych, w które powinniśmy inwestować, dzięki czemu ochronimy środowisko naturalne – mówił do jaworznickich górników prezydent Andrzej Duda, który przyjechał do Jaworzna na górnicze święto w hali widowiskowo-sportowej MCKiS. Swoim stwierdzeniem wywołał gromkie brawa gwarków. Tradycyjną karczmę piwną zorganizowała górnicza NSZZ Solidarność.

– Węgiel jest naszym skarbem, czarnym złotem, o nikogo go nie musimy prosić, możemy go wydobywać sami. Górnictwo w Polsce jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki, dlatego jest ono gwarancją suwerenności energetycznej Polski. – przekonywał. Przypomniał, że to właśnie w Jaworznie powstała pierwsza kopalnia węgla kamiennego na ziemiach polskich.
– Chcę złożyć głęboki ukłon i podziękowania dla wszystkich polskich górników, zwłaszcza że moja rodzina jest związana z górnictwem i energetyką – dodał.
Przypominamy, że Andrzej Duda jest związany z Jaworznem, dzięki swoim dziadkom, którzy mieszkali w tym mieście, a dziadek prezydenta pracował w jaworznickiej elektrowni. W Jaworznie dorastała mama Andrzeja Dudy, Janina Milecka-Duda. Jest ona m.in. absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego. W Jaworznie poznała też swojego męża, Jana. W tym mieście nadal mieszka ojciec chrzestny prezydenta, Andrzej Milecki, który przepracował kilkadziesiąt lat w kopalni Komuna Paryska (później Jan Kanty). Wcześniej prezydent odwiedził kopalnię Sobieski, gdzie z ministrem Skarbu Państwa Dawidem Jackiewiczem w towarzystwie m.in. Remigiusza Nowakowskiego, prezesa zarządu TAURON Polska Energia, zobaczyli nowoczesną dyspozytornię w kopalni Sobieski.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520