HomePOLSKA

Prezydent Duda apeluje o debatę w polskim parlamencie “na poziomie”

Prezydent Duda apeluje o debatę w polskim parlamencie “na poziomie”

Prezydent Andrzej Duda zaapelował, by debata w polskim parlamencie była “na poziomie”. W Telewizji Trwam podkreślał, że chodzi o zachowanie w dyskusji szacunku dla przeciwnej strony sporu.

Zapowiedział, że będzie apelował, aby debata w polskim parlamencie była rzeczywiście “debatą na poziomie pod każdym względem – i merytorycznym i również pod względem kultury w traktowaniu drugiego człowieka – sposobu odnoszenia się do drugiego człowieka podczas dyskusji z adwersarzem w sali”. “Bardzo bym chciał żeby tak w polskim parlamencie było!” – podkreślił Andrzej Duda.

Gość TV Trwam opowiedział się przeciw temu, co nazwał “zachowaniem totalnym”. “Ja osobiście nie akceptuję czegoś takiego jak “zachowanie totalne”, a mieliśmy do czynienia z takimi sytuacjami” – mówił Andrzej Duda, dodając, że “widzieliśmy różne gorszące sytuację w poprzedniej kadencji”.

Prezydent podkreślał, że “w parlamencie jest się po to, żeby działać twórczo – to jest rzecz najważniejsza”. Jak mówił, parlament “to jest miejsce, gdzie powinna być wymiana argumentów, gdzie powinno się dyskutować o polskich sprawach i powinno się to czynić w taki sposób, żeby to miejsce zachowywane było jako miejsce godne”. A “to wymaga godnych zachowań” – dodał prezydent.

Gość programu “Rozmowy niedokończone” wyraził zadowolenie, że – jak mówił – wszystkie liczące się ugrupowania z różnych stron sceny politycznej są reprezentowane w polskim parlamencie. “To dobrze, że wyborcy mają swoich przedstawicieli, są przez nich reprezentowani” – podkreślił Andrzej Duda.

Wyraził także nadzieję, że duża frekwencja, z której się cieszy, będzie jeszcze rosła, zwłaszcza wśród Polaków głosujących za granicą. Prezydent podkreślił, że rodakom trzeba ułatwić głosowanie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TV Trwam/jl/to/

COMMENTS