23.9 C
Chicago
piątek, 19 lipca, 2024

Prezydent Barack Obama apeluje o kompromis w sprawie Grecji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Barack Obama zaapelował do przywódców Grecji i Niemiec o kompromis. Amerykański przywódca rozmawiał telefonicznie z kanclerz Angelą Merkel i premierem Aleksisem Tsiprasem.
Jak poinformował Biały Dom, podczas rozmowy z Aleksisem Tsiprasem Barack Obama został zapoznany z pomysłami greckiego premiera na osiągnięcie porozumienia wierzycielami Grecji. Amerykański prezydent podkreślił, że osiągnięcie kompromisu jest w interesie wszystkich stron.
Z podobnym przesłaniem Obama zadzwonił do Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec i prezydent USA zgodzili się, że potencjalne porozumienie powinno oznaczać powrót Grecji na drogę reform i wzrostu gospodarczego, a także wypracowanie możliwości spłaty długu w ramach strefy euro.


Barack Obama od dawna namawia przywódców Europy oraz władze Grecji do kompromisu. Amerykański prezydent uważa, że wyjście Grecji ze strefy euro może zaszkodzić gospodarce europejskiej i zahamować wzrost w USA i innych częściach świata. Nie jest jasne, czy podczas rozmów z Merkel i Tsiprasem Obama uzyskał jakiekolwiek deklaracje o większej elastyczności podczas negocjacji.

IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/jj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520