HomeUSA

Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie

Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie

Od złożenia kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki prezydent Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Waszyngtonie. Jej głównym punktem będą rozmowy z prezydentem Donaldem Trumpem w Białym Domu.

 

Pomnik Tadeusza Kościuszki stoi w przylegającym do Białego Domu Parku Lafayetta. W uroczystości jego odsłonięcia w 1910 roku brał udział prezydent Taft, członkowie rządu oraz tysiące Amerykanów oraz mieszkających w USA Polaków. Podczas niedawnych demonstracji i zamieszek w stolicy USA, pomnik został pomalowany farbą ale od tego czasu udało się go wyczyścić. Prezydent Andrzej Duda przybył pod pomnik o ósmej rano czasu lokalnego, położył na jego postumencie wiązankę kwiatów i uklęknął przy monumencie Kościuszki.

Za kilka godzin prezydent Andrzej Duda uda się do Białego Domu na spotkanie z prezydentem Donaldem Trumpem. W skład polskiej delegacji wchodzą także minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Ze strony amerykańskiej w rozmowach wezmą udział, miedzy innymi, wiceprezydent Mike Pence, sekretarze stanu i obrony, a także doradca prezydenta USA Jared Kushner.

IAR/Marek Wałkuski

COMMENTS