Prezydent Andrzej Duda zaapelował o pokój między narodami

Prezydent Andrzej Duda zaapelował o pokój między narodami

Prezydent Andrzej Duda apelował o pokój między narodami. Prezydent mówił o tym w czasie toastu wygłoszonego w obecności przywódców 40 krajów na Zamku Królewskim.

Prezydent Andrzej Duda mówił do polityków z Ameryki i Europy o zbombardowanym przez Niemców 80 lat temu i odbudowanym w następnych latach przez Polaków Zamku Królewskim. Argumentował, że rozwój na świecie można osiągnąć tylko poprzez pokojowe współistnienie, a nie przez chęć dominacji jednych krajów nad innymi. “To przesłanie pamięci i przestrogi kierujemy stąd, z Zamku Królewskiego w Warszawie, którego płonąca przed 80 laty wieża, niczym wielka pochodnia, z trwogą ostrzegała świat przed nadchodzącą katastrofą” – mówił prezydent.
Andrzej Duda powtórzył słowa z wcześniejszych uroczystości na placu Piłsudskiego, że światu nie wolno zapominać o tym, co stało się 80 lat temu. “Jest to lekcja historii, która uczy nas, że w obliczu jawnej agresji należy reagować z całą stanowczością” – podkreślił prezydent.
Polskie władze zaprosiły na obchody rocznicy wybuchu wojny przedstawicieli krajów Unii Europejskiej, NATO i Partnerstwa Wschodniego. Wieczorem politycy spotkają się jeszcze na koncercie w Teatrze Wielkim.

IAR/#Wojciech Cegielski/gaj



COMMENTS

WORDPRESS: 0