HomePILNE

Prezydent Andrzej Duda ruszył w trasę Dudabusem. Pierwszy przystanek: Łowicz i “przytulaski z ludem”

Prezydent Andrzej Duda ruszył w trasę Dudabusem. Pierwszy przystanek: Łowicz i “przytulaski z ludem”

Prezydent Andrzej Duda ruszył w trasę objazdową po Polsce, w ramach kampanii wyborczej. Pierwszym miastem na trasie Dudabusa był Łowicz w województwie łódzkim.
Prezydent Duda spotkał się z mieszkańcami miasta na rynku, gdzie zapowiedział, że chce walczyć o każdy głos i dalej służyć Polsce i Polakom. W trakcie spotkania ubiegający się o reelekcję prezydent Duda zapowiadał dalszą modernizację wojska i służb państwowych. Mówił też o tym, jak ważne są dla niego kwestie “codziennego” bezpieczeństwa Polaków.
Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że rząd podejmie dalsze działania na rzecz modernizacji polskiej armii oraz innych służb, w tym Ochotniczej Straży Pożarnej. “Będą kolejne nowe wozy strażackie dla strażaków ochotników. To oni na co dzień uczestniczą w ratowaniu ludzkiego życia i mienia. To wielkie i wspaniałe zadanie, którego podejmują się ochotniczo i zasługują, by być dobrze wyposażeni” -powiedział prezydent Duda.
Mówił też o rządowym programie budowy stu obwodnic i unijnych funduszach na rolnictwo.
Prezydent podkreślał, że potrzeba zgodnej współpracy władz – rządu, prezydenta i Sejmu. W tym kontekście Andrzej Duda mówił, że Łowicz został wpisany na listę rządowego programu budowy stu obwodnic.
“Cieszę się ogromnie, że ten program powstał, bo muszę państwu powiedzieć, że stanowi między innymi efekt moich spotkań z mieszkańcami całej Polski, w miastach, także tych, które mają ten problem, że brakuje im obwodnicy, a przez miasto przejeżdża ciężki transport (…) cieszę się, że ten problem będzie rozwiązany także i w Łowiczu, że ta obwodnica będzie tutaj zbudowana” – mówił Andrzej Duda.
Prezydent zwrócił też uwagę na sprawy rolnictwa. Jak mówił, podczas dzisiejszego szczytu Rady Europejskiej w Brukseli trwają negocjacje dotyczące przyszłego budżetu Wspólnoty.
“Jednym z najważniejszych zadań jest to, żeby zwiększyć fundusze na przyszłą, Wspólną Politykę Rolną w stosunku do tego, co pierwotnie zaplanowano” – powiedział Andrzej Duda. Jak dodał, tej kwestii dotyczą negocjacje prowadzone przez premiera w Brukseli. Na ten temat prezydent rozmawiał również z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.
“W najbliższy poniedziałek spotkam się z naszym komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim i spotkam się z siedmioma ministrami rolnictwa z krajów sąsiadujących z nami, które są w podobnej sytuacji jak my, też kiedyś znajdowały się za żelazną kurtyną i dzisiaj wsparcie rolnictwa w tych krajach jest potrzebne. Dbamy o te sprawy, polskie rolnictwo leży mi na s
ercu” – powiedział prezydent.
W czasie wizyty Dudabusa w Łowiczu Jolanta Turczynowicz-Kiryłło, szefowa kampanii wyborczej Andrzeja Dudy,powiedziała, że kampania urzędującego prezydenta będzie wolna od nienawiści i będzie prowadzona w atmosferze życzliwości oraz z szacunkiem dla innych kandydatów. Zaapelowała także do dziennikarzy o unikanie mowy nienawiści oraz o wysoką kulturę debaty publicznej.
“Wszyscy wiemy, jak bardzo mowa nienawiści niszczy ludzi i do czego może doprowadzić. Nie można powiedzieć, że mamy absolutną wolność w wyrażaniu opinii wulgarnych, w wyrażaniu opinii, które krzywdzą innych ludzi i w negowaniu ich wolności ludzkiej” – mówiła Jolanta Turczynowicz-Kiryłło.
Szefowa kampanii wyborczej Andrzeja Dudy uznała za niedopuszczalne spotkanie kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z osobami zakłócającymi wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku.
Po wizycie w Łowiczu prezydent udał się na spotkanie z mieszkańcami Turku w województwie wielkopolskim.
Kampania wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy została zainaugurowana w ostatnią sobotę. Podczas konwencji zapowiedział powrót DudaBusa, którym objeżdżał Polskę w poprzedniej kampanii prezydenckiej i którym również w obecnej kampanii będzie docierał na spotkania z wyborcami.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVPInfo/wcześn./kwi/PM/A.Drążkiewicz&K.Darmoros/ap/dw

COMMENTS