HomeMazowieckie

Prezydent Andrzej Duda podziękował Marcinowi Gortatowi za ‘Polską Noc” w NBA

Prezydent Andrzej Duda podziękował Marcinowi Gortatowi za ‘Polską Noc” w NBA

Prezydent Andrzej Duda podziękował Marcinowi Gortatowi za zorganizowanie ‘Polskiej Nocy” w NBA.

Impreza odbyła się po raz szósty, zakończyła się nad ranem czasu obowiązującego w Polsce. Wieczór Polskiego Dziedzictwa, to wydarzenie polonijne organizowane przez polską ambasadę we współpracy z Marcinem Gortatem, ktory gra w Washington Wizards.
“Nie to jest przecież najważniejsze, gdzie mieszkamy, dla kogo pracujemy, w jakim języku na co dzień mówimy”- mówi Andrzej Duda w specjalym posłaniu, które odtworzono w Verizon Center w Waszyngtonie.

W Polskiej Nocy w NBA uczestniczył prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Zaproszono na nią weteranów wojennych i znane osobistości.
Publiczność nagrodziła długimi brawami polskich żołnierzy, którzy służyli w Iraku i Afganistanie. Przed meczem Marcin Gortat uhonorował mieszkającego w USA uczestnika Powstania Warszawskiego Juliana Kulskiego. .
Celem imprezy jest przybliżenie Amerykanom polskiej kultury. Kibice dostawali przy wejściu czapeczki z napisem “Polska”, w przerwach w grze na parkiet wbiegały polskie cheerleaderki, a na telebimach pojawiały się informacje na temat naszego kraju.
Washington Wizards Marcina Gortata w rozegranym meczu pokonali New Orleans Pelicans 105:91.

IAR/prezydent.pl, IAR/dyd/

COMMENTS