HomeKujawsko-Pomorskie

Prezydent Andrzej Duda: Czego my dla naszego państwa nie zrobimy, tego nie będzie

Prezydent Andrzej Duda: Czego my dla naszego państwa nie zrobimy, tego nie będzie

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polska stoi przed wielką rozwojową szansą, którą musi dobrze wykorzystać.

“Musimy tę wolność umacniać, tę suwerenność umacniać i tę niepodległość umacniać” – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Lubienia Kujawskiego. Podkreślił, że dokonuje się to poprzez umacnianie państwa i realizowanie ambicji narodu polskiego. Prezydent mówił, że dlatego właśnie jednym z jego priorytetów jest wspieranie rodziny.

“Polskiej rodziny, która jest tak mocno osadzona w naszej tożsamości. W tych 1050 latach trwania polskiego państwa. W tym korzeniu chrześcijańskim, na którym jako naród wyrośliśmy. Tej wartości, która tę rodzinę umacnia, nigdy nie wolno nam pozwolić sobie odebrać. I ja gwarantuję, że póki jestem prezydentem, nie pozwolę tknąć polskiej rodziny i tego systemu wartości, z którego ona wyrasta” – mówił prezydent.

Andrzej Duda zapewnił, że jako prezydent będzie czynił wszystko, by podstawy funkcjonowania rodziny były w Polsce nienaruszalne.

“I by jej oparcie w konstytucji, rodziny i małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny były absolutnie nienaruszalne. Bo to jest niezwykle ważny fundament, który powoduje, że zyskujemy siłę i nasze państwo będzie mocne tak, jak mówił nam Ojciec Święty Jan Paweł II. Gdzie jest nasza siła, z która idziemy do zjednoczonej Europy. To jest właśnie nasza siła, nasza tradycja, nasz fundament kulturowy, który mamy i którego nikt nam nie może odebrać i pozwolił nam przetrwać najtrudniejsze czasy” – mówił Andrzej Duda.

“Czego my dla naszego państwa nie zrobimy, tego nie będzie” – mówił prezydent. Dodał, że chciałby, żeby nasz kraj rozwijał się ambitnie. Podkreślił, że aby ten plan rozwojowy dla Polski został zrealizowany, potrzebuje jeszcze pięciu lat prezydentury. “Dlatego proszę państwa o wsparcie” – mówił Andrzej Duda.

Prezydent mówił też, że rządowe programy społeczne są realizowane według zasad społecznej gospodarki rynkowej. Wymieniał między innymi świadczenia Rodzina 500 plus i wsparcie dla seniorów.

Ubiegający się o reelekcję kandydat Zjednoczonej Prawicy tłumaczył, że płacone przez Polaków podatki wracają do nich w formie wsparcia z różnych programów. Jak mówił, na tym polega społeczna gospodarka rynkowa.

“Kiedy dobra, które otrzymuje państwo, między innymi z podatków od obywateli, ale także które zarabia na własności państwowej, choćby na firmach, które stanowią własność skarbu państwa. One wracają do społeczeństwa i budują zamożność. To się nazywa właśnie społeczna gospodarka rynkowa. Nie socjalizm, to jest społeczna gospodarka rynkowa głęboko oparta na filozofii chrześcijańskiej” – mówił Andrzej Duda.

IAR

COMMENTS