13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Prezes TVP Jacek Kurski w „Sieci”: Naród odzyskał telewizję publiczną

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dzięki zmianie w TVP po 2015 roku miliony Polaków po raz pierwszy w ogóle usłyszało o pewnych sprawach, dowiedziało się, jak w praktyce wyglądała złodziejska prywatyzacja i reprywatyzacja, jaki jest prawdziwy stan sądownictwa, jak wiele wątpliwości budzi tragedia w Smoleńsku – przekonuje w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

Kurski zwrócił uwagę na wieloletnie zaniedbania i wynikające z nich problemy TVP. – To był element szerszego procesu zwijania państwa polskiego, wycofywania państwa z odpowiedzialności za sferę publiczną: znikały posterunki policji, placówki pocztowe, stacje i linie kolejowe, garnizony wojskowe, bezpłatne studia na drugim kierunku, to miały zniknąć i media publiczne – stwierdził.

 

Jak podkreślił, sytuacja zmieniła się diametralnie w 2015 roku. – TVP wyłamała się z frontu obrony III RP, sformułowała przekaz zgodny z odczuciami, z wrażliwością tej części narodu, która przez trzy dekady była zepchnięta na margines. Po drugie, stało się to w momencie, gdy władzę przejął obóz patriotyczny Jarosława Kaczyńskiego. Połączenie obu tych czynników dało wielką zmianę, spowodowało, że wielu ludzi poczuło, że odzyskało swój kraj, res publikę – ocenił.

 

– Różnica między Braunem (Juliuszem, poprzednim prezesem TVP – red.), a mną jest taka jak między SD a 4K – podkreślił Kurski

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520