Prezes spółki-córki Jastrzębskiej Spółki Węglowej podał się do dymisji. W tle sprawa dotycząca molestowania pracownic. Będzie kontrola Ministerstwa Aktywów Państwowych?

Prezes spółki-córki Jastrzębskiej Spółki Węglowej podał się do dymisji. W tle sprawa dotycząca molestowania pracownic. Będzie kontrola Ministerstwa Aktywów Państwowych?

Jarosław Mrozek, prezes JSW Innowacje, spółki-córki Jastrzębskiej Spółki Węglowej, podał się do dymisji. W tle sprawa dotycząca molestowania pracownic. Pilną kontrolę zapowiedziało już Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Ministerstwo Aktywów Państwowych nakazało w trybie pilnym rozpoczęcie kontroli w spółce-córce Jastrzębskiej Spółki Węglowej, czyli w JSW Innowacje. Powodem są podejrzenia, jakoby miało dochodzić tam do molestowania pracownic. Jarosław Mrozek, prezes JSW Innowacje, podał się już do dymisji.

 

– Tłem dymisji prezesa oraz kontroli zleconej przez MAP były sygnały związane z podejrzeniem molestowania pracownic przez prezesa firmy. Będzie to wyjaśniane – podaje Onet.pl. Wiceminister aktywów państwowych Jacek Sasin zażądał wyjaśnień od samego prezesa JSW, Włodzimierza Hereźniaka.

 

– W specjalnym piśmie do prezesa JSW minister Jacek Sasin nakazał natychmiastową kontrolę w JSW Innowacje, która ustali wszystkie okoliczności sprawy. W wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa powinno nastąpić złożenie zawiadomienia do organów ścigania – poinformował rzecznik MAP, cytowany przez Onet.pl.

 

Według nieoficjalnych informacji, były już prezes miał m.in. składać pracownicom propozycje o charakterze seksualnym w zamian za korzyści służbowe. – Takie praktyki są skandaliczne, nieetyczne i nie będziemy tolerowali ich w żadnej firmie podległej Ministerstwu Aktywów Państwowych – podkreślił wicepremier Sasin, cytowany przez Onet. Jarosław Mrozek był prezesem JSW Innowacje od października 2019 roku.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0