Prezes PiS o taśmach: Bezczelna manipulacja!

Prezes PiS o taśmach: Bezczelna manipulacja!

Jarosław Kaczyński tłumaczy tygodnikowi “Sieci”, dlaczego sprawa taśm z nagraniem jego rozmowy z austriackim biznesmenem, których zapis opublikowała “Gazeta Wyborcza”, jest – jego zdaniem – manipulacją. Wywiad – jak zapowiada portal wPolityce – ma się ukazać w poniedziałkowym wydaniu tygodnika. 
Dziś portal wPolityce publikuje fragment rozmowy. Prezes Prawa i Sprawiedliwości uznaje – jak mówi – “za bezczelną manipulację” twierdzenie, że sprawa nagrań ma cokolwiek wspólnego z artykułem 24. Ustawy o partiach politycznych, która zakazuje im działalności gospodarczej. – “Dlaczego to manipulacja? Bo nie ma żadnych relacji finansowych pomiędzy fundacją a partią. Żadnych. To są dwie oddzielne instytucje” – mówi prezes PiS.
Jarosław Kaczyński podkreśla w wywiadzie, że taśmy, mające – wedle zapowiedzi opozycji – ujawnić wielką aferę, która pogrąży PiS, to – jak mówi prezes – “nie jest nawet kapiszon, tam przecież nic nie ma”. “Ale parę spraw chcę sprostować, bo mamy do czynienia z całą masą nieprawdziwych sugestii. Na przykład czy poseł i szef partii ma prawo być szefem rady fundacji, czyli de facto rady nadzorczej? Otóż ma prawo, to nie jest złamanie żadnego przepisu” – mówi Jarosław Kaczyński.
Publikacje “Gazety Wyborczej” zawierają zapisy rozmów między innymi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem na temat planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców na gruncie należącym do powiązanej ze środowiskiem PiS spółki Srebrna. Rozmowy dotyczą kwestii wynagrodzenia za odrzuconą ostatecznie koncepcję budowy wieżowców.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wPolityce/jl/ gajCOMMENTS

WORDPRESS: 0