HomePILNE

Prezes PiS na pikniku rodzinnym w Zbuczynie: “Naszym dążeniem jest to, by każdy miał równe szanse, równy poziom życia”

Prezes PiS na pikniku rodzinnym w Zbuczynie: “Naszym dążeniem jest to, by każdy miał równe szanse, równy poziom życia”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wziął udział w pikniku rodzinnym w Zbuczynie w województwie mazowieckim. Zapowiedział, że jego partia będzie kontynuować działania na rzecz społeczności małych miast oraz wsi, dotyczące między innymi rozwoju rolnictwa i ochrony powietrza.

Jarosław Kaczyński powiedział, że rolnictwo jest w Polsce bardzo ważną gałęzią gospodarki. Zaznaczył, że rolnicy muszą często walczyć z siłami natury. Koleją ich bolączką jest opłacalność produkcji. “To jest kwestia niepewności, ile będzie kosztowało to, co się wyprodukuje. Niesłychanie istotna jest sprawa cen – by praca w gospodarstwie rolnym się opłacała, by można było z niej przyzwoicie żyć” – mówił Jarosław Kaczyński.
Prezes PiS podkreślił, że wieś jest źródłem wartości, a polskość wyrosła ze wsi. Zapowiedział, że sprawa uregulowania opłacalności produkcji rolnej znajdzie się w centrum nowego programu partii. Program rolny Prawa i Sprawiedliwości zostanie przedstawiony 7 września. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego partia chce kontynuować politykę na rzecz małych miast oraz wsi. Jej elementami są – jak mówił – sprawa ogólnego komfortu życia, inwestycje w drogi i linie kolejowe, przywracanie komisariatów policji, szkół oraz innych instytucji. “To wszystko ma służyć temu, by wieś, tereny Polski powiatowej, mogły z powrotem normalnie oddychać” – powiedział Jarosław Kaczyński. Zapowiedział wdrażanie programów służących ochronie środowiska i zdrowiu mieszkańców, takich jak “Czyste powietrze”, “Mój prąd”, program kanalizacyjno-wodociągowy, a także programy czysto rolnicze: wapnowanie gleb, utylizacja azbestu czy zbieranie folii porolnicznej. Ich realizacja ma poprawiać sytuację na wsi w różnych aspektach.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział też, że ugrupowanie, któremu przewodzi, odrzuca politykę ograniczania rozwoju wsi i tak zwanej “Polski powiatowej”. Podkreślał, że celem PiS jest to, by każdy – niezależnie od miejsca, w którym się urodził i mieszka – miał równe szanse na rozwój i awans. “Polacy to wspólnota i w tej wspólnocie wszyscy muszą mieć równe prawa, także ekonomiczne” – powiedział Jarosław Kaczyński. “Naszym dążeniem jest to, by każdy miał równe szanse, równy poziom życia, równe możliwości awansu dla siebie i swoich dzieci. W tym kierunku zdecydowanie idziemy” – powiedział Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem ugrupowania, które przed Prawem i Sprawiedliwością rządziły w Polsce, nie myślały o przyszłości polskiej wsi. “Likwidowano połączenia komunikacyjne, komisariaty policji, szkoły i inne instytucje, szkodzono wsi” – podkreślał lider PiS.
Prawo i Sprawiedliwość od kilku tygodni organizuje pikniki rodzinne w różnych miejscowościach w Polsce. Odwiedzają je politycy PiS, na czele z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim oraz premierem Mateuszem Morawieckim.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/A. Pszoniak/hm/jj/Siekaj

COMMENTS