Prezes PiS mobilizuje wyborców: Nic nie jest przesądzone, przed wyborami potrzebna pełna mobilizacja

Prezes PiS mobilizuje wyborców: Nic nie jest przesądzone, przed wyborami potrzebna pełna mobilizacja

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówi, że los jesiennych wyborów parlamentarnych nie jest przesądzony. Podczas pikniku rodzinnego w Chełmie szef partii rządzącej apelował do sympatyków i działaczy o zaangażowanie w trakcie nadchodzącej kampanii wyborczej. 

“Teraz są świetne sondaże; opozycja to łączy się, to dzieli, ale nic nie jest przesądzone, wszystko może się zdarzyć. Potrzebna jest pełna mobilizacja, większa jeszcze niż w wyborach europejskich, bo frekwencja będzie pewnie jeszcze większa (…) do momentu wyborów i w dniu wyborów musicie być w pełni zmobilizowani, pójść do urn, głosować” – wzywał prezes PiS.
Jarosław Kaczyński przekonywał, że przez ostatnie cztery lata rządy Zjednoczonej Prawicy starały się zabiegać o godne życie Polaków, równość wszystkich części kraju, a także o wiarygodność państwa.
“Takie jest, nie ukrywam, moje przekonanie, że słowa dotrzymaliśmy, że rządząc Polską, wykonaliśmy to, co zapowiadaliśmy. Teraz, niedawno, złożyliśmy nowe zapowiedzi i też je realizujemy, punkt za punktem. Dodajemy do tego kolejne sprawy, jak choćby ostatnio sprawę dotyczącą niepełnosprawnych, tych, którym najciężej, najgorzej” – powiedział Jarosław Kaczyński.
Szef PiS mówił też, że Prawo i Sprawiedliwość odwróciło podniesienie wieku emerytalnego, przeprowadzone przez rząd PO-PSL. Według Jarosława Kaczyńskiego, obrazem poprzedniej władzy była tzw. afera vatowska. “Chyba nigdy nie było tak, żeby z kasy państwowej zniknęło dwieście kilkadziesiąt miliardów złotych” – mówił prezes partii rządzącej, apelując o poparcie dla Zjednoczonej Prawicy. Jak stwierdził, decyzja o wsparciu jego formacji to “decyzja na tak dla dobrego czasu dla Polski, na tak dla wiarygodności”.
Jutro Prawo i Sprawiedliwość planuje kolejne pikniki rodzinne z udziałem ważnych polityków partii. W Tokarni w województwie świętokrzyskim pojawi się była premier i eurodeputowana Beata Szydło, a do Siemianowic Śląskich przyjedzie szef rządu Mateusz Morawiecki. Spotkania z wyborcami odbywają się pod hasłem: “Dobry czas dla Polski”.
Pełny program wyborczy PiS ma zostać przedstawiony na przełomie sierpnia i września. Nadal nie znamy jeszcze daty wyborów parlamentarnych. Na jej ogłoszenie prezydent Andrzej Duda ma czas do 14 sierpnia.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/ # Karol Darmoros, Chełm/Rita/mtCOMMENTS

WORDPRESS: 0