HomePOLSKA

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński: Przy tak niskich cenach znacznie bardziej opłaca się przejść na gaz”

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński: Przy tak niskich cenach znacznie bardziej opłaca się przejść na gaz”

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że spadające ceny gazu na europejskich rynkach, to dobra wiadomość dla konsumentów. Jerzy Kwieciński zwrócił uwagę na to, że ceny surowca są teraz o trzy – cztery razy niższe niż w ubiegłym roku. To z kolei przekłada się na wysokości rachunków w gospodarstwach domowych i firmach.

Prezes PGNiG dodał, że spadające ceny gazu mają też znaczenie dla transformacji energetycznej, która dokonuje się w Polsce. “Przy tak niskich cenach znacznie bardziej opłaca się przejść na gaz” – powiedział Jerzy Kwieciński. “Energia cieplna produkowana z tego surowca jest dużo tańsza. Lepiej jest również w elektroenergetyce. Paliwo gazowe służące do produkcji energii elektrycznej jest coraz bardziej konkurencyjne cenowo”.

Jerzy Kwieciński powiedział, że mimo pandemii i spadków cen gazu, PGNiG jest w dobrej kondycji finansowej. Według wstępnych wyników, firma zamknęła pierwszy kwartał z zyskiem netto w wysokości prawie ośmiuset milionów złotych.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Mytlewski/w wk

COMMENTS