HomePOLSKA

Prezes Jarosław Kaczyński: “Dobra zmiana będzie kontynuowana”

Prezes Jarosław Kaczyński: “Dobra zmiana będzie kontynuowana”

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że dobra zmiana będzie kontynuowana. Dziś w Katowicach trwa drugi dzień “Konwencji Programowej Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy „Myśląc Polska”.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości rozpoczał wystąpienie od podziękowania wszystkim wyborcom, którzy poparli jego ugrupowanie. Podkreślił, że traktuje to poparcie jako wielkie zobowiązanie do wytężonej pracy. “Dziś wiemy, że można wygrać i można wiele zrobić. W odróżnieniu od poprzednich wyborów, przed kolejnymi wiemy też, że mamy poparcie ludzi. To znakomity punkt startu do dalszej pracy. Nie możemy uczynić niczego, co sprawi że nasz wysiłek zostanie zmarnowany” – powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości.
Jarosław Kaczyński wezwał zwolenników Prawa i Sprawiedliwości do mobilizacji przeciw wszystkim, którzy chcą szkodzić Polsce. Podkreślał, że przegrana w nadchodzących wyborach do pralamentu oznaczałaby dla Polaków cofnięcie się do stanu sprzed zmian, dokonanych podczas rządów PiS. “Musimy odrzucić wielką ofensywę zła, musimy wygrać”- apelował prezes PiS. Prezkonywał, że to zwycięstwo może osiągnąć jedynie “Polska silna, Polska naprawdę życzliwa wobec swoich obywateli, Polska rozwiązująca społeczne problemy. Taką Polskę chcemy budować” – zapowiedział Jarosław Kaczyński.
“Po to, żeby iść dalej, potrzebujemy nowego programu” – przekonywał prezes PiS. Nowy program ma kontynuować dotychczasową politykę PiS, ale również wprowadzać zmiany tam, gdzie są potrzebne. Jarosław Kaczyński dodał, że program Prawa i Sprawiedliwości jest i będzie programem rozwoju. Temu rozwojowi będzie służyło między innymi poszukiwanie nowych zasobów – ludzkich, finansowych i gospodarczych. “Zmobilizujemy te zasoby, by dobry czas dla Polski i Polaków trwał jak najdłużej” – powiedział Jarosław Kaczyński.
Dziś podczas konwencji odbędzie się łącznie 9 sesji plenarnych, poświęconych m. in. edukacji i sportowi, kulturze i mediom, a także finansom publicznym w służbie Polski. Do tego przewidzianych jest kilkadziesiąt paneli specjalistycznych. Wśród nich są na przykład kolej plus i program dla Śląska.
Na godzinę 15 są zaplanowane wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego oraz byłej premier, a obecnie europoseł Beaty Szydło.
Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy „Myśląc Polska” w Katowicach potrwa do jutra.

IAR/wczes./mk/zr

COMMENTS