Prezerwatywy znanej marki mogą pękać. Nie przeszły testów wytrzymałości

Prezerwatywy znanej marki mogą pękać. Nie przeszły testów wytrzymałości

Prezerwatywy Durex są wycofywane ze sklepów, ponieważ nie przeszły testów wytrzymałości. Oznacza to, że mają tendencję do pękania. Problem dotyczy wybranych serii – sprawdź, o które chodzi i czy ich używasz!

 

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych przeprowadził badania, które wykazały, że wybrane serie prezerwatyw Real Feel nie przeszły pozytywnie testów, które weryfikowały okres ich trwałości. Chodzi o prezerwatywy wyprodukowane w tym roku, z datą ważności do 2020 i 2021 roku. Teraz są wycofywane z polskich, ale także irlandzkich i brytyjskich sklepów.

 

Sprawdź serie wycofywanych prezerwatyw Durex:

 

Firma Durex informuje, że problem dotyczy wyłącznie wybranych serii prezerwatyw Real Feel – produkty zaczęły być wycofywane z obrotu 30 lipca. Chodzi o serie:

 

 

    • Durex Real Feel, prezerwatywy 3 szt. Nr serii:1000415328. Data ważności: 12-2020

 

    • Durex Real Feel, prezerwatywy, 3 szt. Nr serii:1000422259. Data ważności: 01-2021

 

    • Durex Real Feel, prezerwatywy 10 szt. Nr serii:1000438054. Data ważności: 01-2021

 

 

Jeśli używasz tych prezerwatyw, sprawdź, czy nie korzystasz z feralnej serii. Datę ważności i numer serii znajdziesz w białym polu na spodzie kartonowego opakowania. Jest także nadrukowana na każdym pojedynczym foliowym opakowaniu prezerwatywy. Poza wyżej wymienionymi seriami, pozostałe prezerwatywy Durex są pełnowartościowe i nie będą wycofywane z rynku.

 

Firma Durex zaprasza do kontaktu z infolinią w razie pytań, chęci uzyskania dodatkowych informacji o produkcie, a także w celu ustalenia szczegółów dotyczących zwrotu feralnych prezerwatyw i uzyskania za nie zwrotu pieniędzy. Jak informuje firma, prezerwatywy z wycofywanych serii mogą być zawodne w momencie zbliżania się daty ważności produktu.

 

Jeśli są używane prawidłowo, są bezpieczne. Mimo tego Durex prosi jednak o zwrot zakupionych, nieużywanych prezerwatyw z trzech serii. Informuje też, że jeśli kilka prezerwatyw z opakowania zostało zużytych, pozostałe można zwrócić, a i tak otrzyma się zwrot pieniędzy za całe opakowanie. Prosi też o zaprzestanie używania prezerwatyw z wadliwych serii, gdyż ich właściwości mogą się zmienić.

 

-Numer serii sprawdzisz na kartonowym opakowaniu prezerwatyw oraz na folii, w którą pakowane są pojedyncze prezerwatywy.
-Sprawdź, czy posiadasz w domu prezerwatywy z wycofanych serii. Jeśli tak, nie używaj ich i skontaktuj się z firmą Durex.
-Firma wycofuje ze sklepów feralne serie oraz prosi o ich zwrot klientów, którzy już je nabyli. Oferuje zwrot pieniędzy.
-Problem dotyczy wybranych serii prezerwatyw Durex.
-Prezerwatywy Durex są wycofywane ze sklepów. Nie przeszły testów jakości.
ak aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0