Prezentacja książki ks. Matteo Campagnaro “Wiara to fascynujące spotkanie”

Prezentacja książki ks. Matteo Campagnaro “Wiara to fascynujące spotkanie”

W Domu Arcybiskupów Warszawskich zaprezentowano książkę autorstwa księdza Matteo Campagnaro “Wiara to fascynujące spotkanie”. Autor przedstawił w niej propozycję wychowawczą księdza Luigi Giussaniego – założyciela ruchu Comunione e Liberazione. 

Ksiądz Matteo Campagnaro, na co dzień sekretarz metropolity warszawskiego, powiedział, że ksiądz Luigi Giussani był mu bliski duchowo jako wychowawca, który poszukuje, a potem dzieli się metodą przekazywania wiary. Ksiądz Matteo dodał, że duchowo spotkali się w pasji dla Chrystusa, w autentyczności wiary chrześcijańskiej.
Ksiądz Francesco Andolfatto, przyjaciel autora z Archidiecezji Warszawskiej, obecnie misjonarz na Ukrainie, mówił, że metoda wychowawcza księdza Luigi Giussaniego przedstawiona w książce “Wiara to fascynujące spotkanie” polega na rzeczywistym zbliżaniu się do Boga. Zaznaczył, że metoda założyciela ruchu Comunione e Liberazione będzie skuteczna, jeżeli na głos Boga uczciwie odpowiadamy tym, co mamy w sercu.
Obecny w spotkaniu metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz powiedział, że książka jest nadzieją dla duszpasterstwa młodzieży. Dodał, że cieszy się, że książka-doktorat powstała w Polsce dla ubogacenia ludzi.
Sługa Boży ksiądz Luigi Giussani (1922-2005) był cenionym teologiem i wykładowcą w seminarium duchownym w Venegono we Włoszech. Na początku lat 50. zrezygnował z kariery naukowej, by uczyć religii młodzież w elitarnym mediolańskim liceum imienia Giovanniego Bercheta. W 1954 roku założył ruch Młodzieży Akademickiej, który po 15 latach przekształcił się w Comunione e Liberazione. Obecnie ruch skupia ponad 80 tysięcy osób w 70 krajach świata – dorosłych i młodzież, świeckich i duchownych, przedstawicieli różnych środowisk społecznych. Najwięcej wspólnot Communione e Liberazione jest we Włoszech i Hiszpanii. W Polsce są one obecne od 1983 roku i zrzeszają około tysiąca osób, głównie w ośrodkach akademickich.
Książka “Wiara to fascynujące spotkanie” ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczo-Poligraficznej ADAM w Warszawie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Małgorzata Wosiek/dabrCOMMENTS

WORDPRESS: 0